Італійці допитали українського військового Марківа та відклали розгляд справи на осінь

Читать на русском
В Італії допитали українського військовослужбовця Віталія Марківа, заарештованого за підозрою в причетності до загибелі на Донбасі італійського фотографа Андреа Роккеллі.

В Італії допитали українського військовослужбовця Віталія Марківа, заарештованого за підозрою в причетності до загибелі на Донбасі італійського фотографа Андреа Роккеллі.

Про це повідомляє ВВС Україна, передає «Слово і Діло».

«У понеділок, 17 липня, відбувся перший допит Марківа», – йдеться в повідомленні.

Під час попередніх засідань підозрюваний скористався правом на мовчання через зміну адвоката. Тепер військового захищає відомий на Апеннінах правник Раффаеле делла Валле.

Питання зміни запобіжного заходу поки не порушувалося, повідомила журналістам сторона захисту.

Затриманому в Італії українському військовому змінили адвокатаВіталію Марківу, затриманому напередодні в Італії, змінили державного адвоката на приватного. Новий адвокат наразі знайомиться з матеріалами справи.

Допит тривав шість годин і був дуже деталізованим.

Сторона захисту, яка наполягає на невинуватості Марківа, надала свої пояснення та отримані з України документи.

По-перше, за словами захисника, Марків на той час був не командувачем, а солдатом Нацгвардії, отже, не міг віддавати накази. По-друге, його батальйон не мав у своєму розпорядженні мінометів. Крім того, наголошує Раффаеле делла Валле, з позиції, де перебував Марків, він навіть не міг бачити підніжжя гори, де загинули журналісти. Саме через це сторона захисту особливо наполягає на виїзді на місце події, на гору Карачун поблизу Слов'янська, на той час окупованого.

«Лише там можна зрозуміти всю складність справи, – заявив адвокат. – Ідеться ж не про рівний стадіон діаметром 100 метрів, а про гору окружністю в кілька кілометрів, відстані там є значними. Я попросив також, щоб були заслухані свідками бойові товариші Марківа, які були поряд із ним і можуть розповісти про обставини».

Водночас сторона звинувачення стверджує, що Марків на той час був командувачем і що він та інші особи «знали, що йдеться про журналістів, й саме в них і цілилися». За інформацією італійської преси, звинувачення говорить про велику кількість (до 30) мінометних ударів, а також про «значний проміжок часу, в який вони були завдані». Долучені до справи й фотографії, зроблені Андреа Роккеллі в день загибелі.

Свідками обвинувачення є французький журналіст Вільям Роглон, що вцілів під час того обстрілу, та двоє італійських журналістів, які нібито спілкувалися з Марківим телефоном.

Свідки захисту також є, але їхні імена поки що не розголошуються. Як зазначає Раффаеле делла Валле, на його заклик до очевидців вже відгукнулися кілька людей, і упродовж серпня захист має намір провести власне розслідування.

Протягом наступних 10 днів суддя має ухвалити рішення: або дозволити виїзд на місце події, або ж оголосити фазу розслідування закритою й розпочати сам процес.

18 липня, як очікують, Марків має вперше побачитися з рідними. На цей час його двічі відвідували представники консульства України в Мілані, за словами яких, умови утримання є прийнятними.

Марків має громадянство як України, так і Італії. Оскільки італійські закони не виключають подвійного громадянства, то ув'язнений може користуватися консульською підтримкою української сторони.

Також адвокат українця Раффаеле делла Валле заявив, що розгляд судової справи проти військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа продовжать цієї осені, передає «Радіо Свобода».

Адвокат затриманого в Італії Марківа збирає свідків у справіАдвокат затриманого в Італії військовослужбовця Нацгвардії Віталія Марківа впевнений, що йому вдасться виправдати свого підзахисного.

Сторона захисту українця концентрується нині на отриманні дозволу від прокуратури італійського міста Павія, де Марківа тримають під арештом, щоб допитати свідків в Україні та відвідати місце подій на Донбасі.

«У разі позитивної відповіді прокуратури поїздка до України може відбутися наприкінці літа», – прогнозує адковат.

Також джерела видання повідомляють, що найближчим часом Віталія Марківа можуть перевести до іншої в’язниці.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що МВС зібрало докази невинуватості Марківа.

Також напередодні Україна депортувала до Італії громадянина цієї країни, якого підозрюють у масштабних схемах із відмивання грошей. У ГПУ сподіваються, що це сприятиме поверненню Марківа до України.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: