Український фондовий ринок відновлюється після кібератаки

Читать на русском
Український фондовий ринок повільно відновлює роботу після того, як основні інститути депозитарно-клірингової системи 27 червня стали жертвою масштабної вірусної кібератаки.

Український фондовий ринок поступово відновлюється після найбільшої хакерської атаки, що розповсюджує вірус Petya.A.

Про це повідомляє Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, передає «Слово і Діло».

Кібератака: яких наслідків очікуватиЖурналіст Максим Кречетов розповів про можливі наслідки кібератаки, яка сталася напередодні Дня Конституції.

Наразі 157 депозитарних установ підключилися до депозитарію для проведення операцій за розпорядженнями клієнтів. В тому числі, відновлена ​​робота сервісу «Кабінет клієнта» для відправки звітності емітента в НКЦПФР.

Відновлення роботи Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках, за інформацією компанії, очікується до кінця дня.

У цьому випадку розрахунки за біржовими угодами з цінними паперами, укладеними 27 червня, будуть завершені сьогодні.

Процеси відновлення роботи постраждалих від атаки систем тривають, додали в комісії.

Регулятор відзначив, що ПФТС відновила 30 червня торги на ринку котирувань і ринку РЕПО з метою забезпечення учасників торгів можливістю укладати біржові контракти на умовах відкладеного виконання.

Петро ПорошенкоНародний депутат України
Порошенко обіцяє, що СБУ буде створювати Національну систему кібербезпекиСказано 27 січня 2016 р.Статус обіцянки: Архів

«Українська біржа» 29 червня відкрила торги терміновими контрактами в стандартному режимі, крім ф'ючерсних і опціональних контрактів на індекс українських акцій. Біржа «Перспектива» і УБ очікують відновлення роботи РЦ для повноцінного відкриття торгів цінними паперами.

Нагадаємо, Національний депозитарій України, який здійснює облік цінних паперів, і банк «Розрахунковий центр», який забезпечує грошові розрахунки за операціями з цінними паперами, припинили роботу через кібератаки ще у вівторок. У той же час «Українська біржа» та ПФТС завершили торги в нормальному режимі. Зараз же, в зв'язку з припиненням роботи НДУ і РЦ, вони зіткнулися з проблемою оформлення угод. Всі операції заморожені.

В РНБО раніше заявляли, що кібератака не ​​завдала великої шкоди Україні.   Раніше в Microsoft назвали причину кібератак проти України.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал