В НСТУ прокоментували ймовірний штраф за Євробачення

Читать на русском
Європейська мовна спілка повідомила про можливість накладення санкцій через недопуск на Євробачення-2017 російської співачки, але остаточного рішення ще немає.

Національна суспільна телерадіокомпанія України збирається оскаржити штраф від EBU, як тільки Європейська мовна спілка ухвалить таке рішення.

Про це заявила очільниця Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Вікторія Сидоренко, передає «Слово і Діло» з посиланням на «Укрінформ».

«Європейська мовна спілка ще не ухвалила остаточного рішення про застосування санкцій проти України через недопуск на Євробачення-2017 російської співачки Юлії Самойлової. Але якщо штраф таки буде накладено, то Національна суспільна телерадіокомпанія оскаржуватиме його», - повідомила Сидоренко.

Вона зауважила, що Європейська мовна спілка дійсно повідомила про можливість накладення санкцій через недопуск на Євробачення-2017 російської співачки, але підкреслила, що остаточного рішення ще немає.

Євробачення-2017: стало відомо, скільки заробила УкраїнаОргкомітет Євробачення-2017 прозвітував про видатки та доходи внаслідок проведення пісенного конкурсу в Україні.

За її словами, питання розглядатиметься на засіданні EBU в Дубліні, де наразі перебуває генеральний директор НСТУ Зураб Аласанія.

«Такі санкції ми вважаємо необґрунтованими і, якщо вони з’являться, будемо їх однозначно оскаржувати. Але поки що ще немає цих санкцій, немає такого рішення, Європейська мовна спілка повідомила про те, що це питання буде тільки винесене на розгляд, а оскільки однозначного рішення ще немає, відповідно і від нас ніяких подальших кроків поки що також немає», - підкреслила Сидоренко.

За її словами, згідно з правилами Європейської мовної спілки спершу рішення щодо санкцій у разі ухвалення має оскаржуватися всередині самої Спілки.

Водночас вона нагадала, що в’їзд російської співачки на територію України під час пісенного конкурсу Євробачення-2017 був заборонений Службою безпеки у зв’язку з незаконним перетином нею кордону України та порушенням правил в’їзду на територію окупованого Криму.

Україна так і не змогла компенсувати витрати на проведення ЄвробаченняЗа повідомленням КМДА, Україна так і не змогла компенсувати витрати на проведення Євробачення-2017.

«Це питання абсолютно не в підвіданні НСТУ, тому що ми - мовник-організатор, ми не створюємо правил перетину кордону і ми, безумовно, дотримуємося законодавства України і рішення відповідних органів, ми не можемо їх порушувати чи змінювати, не можемо того робити під приводом будь-якого конкурсу чи будь-якої події», - додала Сидоренко.

Нагадаємо, Зураб Аласанія повідомив, що проти України можуть бути застосовані санкції через недопуск на Євробачення росіянки Самойлової. Пізніше він повідомив, що «сума покарання може скласти до 200 тис. євро, які буде зобов'язана виплатити Національна суспільна телерадіокомпанія».

Раніше женевське управління наклало арешт на 15 мільйонів євро, наданих в якості фінансової гарантії якісного проведення Євробачення.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал