Порошенко закликав медиків долучитися до роботи над законопроектом про медреформу

Читать на русском
Він висловив переконання, що саме з професійної громади медиків вийдуть найактивніші агенти змін у системі охорони здоров'я.

Президент Петро Порошенко закликав медичну громадськість долучитися до підготовки до другого читання законопроекту про державні фінансові гарантії надання медичних послуг.

Про це він заявив під час виступу на урочистому заході з нагоди Дня медичного працівника в Маріїнському палаці, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «Укрінформ».

«Я не думаю, що нам зараз треба переконувати один одного, що глибока медична реформа як повітря потрібна країні. Система, яку ми успадкували від Радянського союзу і штучно зберігали всі ці 25 років, є абсолютно непристосованою до нових соціальних і економічних реалій. Нам зараз негайно потрібні принципові зміни», - сказав Порошенко.

Він висловив переконання, що саме з професійної громади медиків вийдуть найактивніші агенти змін у системі охорони здоров'я.

Порошенко зазначив, що зараз запропоновані основні контури цієї реформи, і голосування народних депутатів у першому читанні за відповідний доопрацьований законопроект свідчить про правильність шляху.

Медреформа і корупційні ризики: лікар має знати, що ціна хабара – позбавлення ліцензії на 10 роківДиректор із наукового розвитку Центру політико-правових реформ розповів про головні корупційні ризики реформи медицини.

«Але зараз треба не залишатися байдужим, дуже уважно вивчити всі пропозиції і до другого читання має надійти досконала медична реформа, яка в короткий термін дозволить кардинально змінити ситуацію в медичній галузі. Головна ідея - щоб якість і доступність медичної допомоги спиралася на реальний економічний зміст, треба створити надійні фінансові гарантії для кожного пацієнта і кожного лікаря», - наголосив Порошенко.

Нагадаємо, 8 червня Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів, що є частиною медичної реформи.

У другому читанні законопроект по медреформу Верховна Рада може розглянути вже восени.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал