На медреформу додатково виділять 25 мільярдів

Читать на русском
Протягом 2018-2020 рр. бюджет на гарантований пакет медичних послуг виросте з 55 млрд, які є на сьогодні в медичній субвенції, до 81,2 млрд грн у 2020 р.

Бюджетна резолюція на 2018-2020 роки, ухвалена урядом, передбачає фінансування всіх етапів реформи охорони здоров’я та дає можливість планувати розвиток медичної галузі на кілька років уперед.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк за підсумками засідання Кабінету міністрів, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на прес-службу МОЗ.

«Протягом 2018-2020 рр. бюджет на гарантований пакет медичних послуг виросте з 55 млрд, які є на сьогодні в медичній субвенції, до 81,2 млрд грн у 2020 р. Тобто на 25,7 млрд за 3 роки збільшиться обсяг фінансування саме медичних послуг. У перший рік реформи (2018 р.) фінансування збільшиться на 10 млрд, у 2019 р. - орієнтовно на 8,2 млрд грн, у 2020 р. - на 7,3 млрд грн. Цифри можуть варіюватися залежно від темпу реформи. Згадані 10 млрд передусім підуть на реформу первинки», - повідомив Ковтонюк.

Крім того, уряд затвердив щорічне фінансування програми «Доступні ліки». У поточному році держава виділила 500 млн грн на відшкодування ліків по 3 напрямках захворювань.

З наступного, 2018, року і далі держава щороку виділятиме по 1 млрд грн на згадану програму, зважаючи на позитивну динаміку її реалізації.

Українська система охорони здоров'я – спадщина «совка»: хто і чому блокує медреформуПолітичний аналітик оцінив медичну реформу і пояснив, хто та що гальмує ухвалення законодачих змін.

«Хочу всім скептикам сказати, що реформа медицини повністю забезпечена фінансовими ресурсами. За рахунок вказаних коштів заплановано проводити оплату первинної медичної допомоги за єдиним національним тарифом, поступово запровадити оплату стаціонарної вторинної та третинної допомоги за проліковані випадки», - зазначив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Зазначимо, спікер Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що робота над медреформою може затягнутися до осені.

Також прем'єр Володимир Гройсман повідомив, якими будуть подальші кроки щодо впровадження медреформи.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал