У восьми регіонах України запрацював проект поліцейських детективів

Читать на русском
За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, експеримент було запроваджено для того, щоб знайти оптимальний баланс між інститутом слідчих та інститутом детективів.

У восьми регіонах України запроваджено пілотний проект поліцейських детективів, які об’єднали функції оперативників та слідчих.

Про це повідомив голова Національної поліції України Сергій Князєв, передає «Слово і Діло».

Професія «Шерлок Холмс»: що зміниться після легалізації приватних детективівПолітичний експерт оцінив рішення узаконити приватну детективну діяльність і пояснив, що це значитиме на практиці.

На початку 2017 року було розпочато пілотний проект на базі Бориспільського відділу поліції, який об’єднав функції оперативників та слідчих під єдине підпорядкування.

За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, експеримент було запроваджено для того, щоб знайти оптимальний баланс між інститутом слідчих та інститутом детективів.

«Ми займаємося розслідуванням. Є оперативники, які збирають докази та ведуть спеціальні спостереження. І є слідчий, який аналізує факти і намічає кроки. Зараз детектив це об’єднує», – додав Аваков.

За словами Князєва, досвіду отриманого під час проведення експерименту на базі одного підрозділу, недостатньо.

Тож було ухвалено рішення про запровадження проекту поліцейських детективів у восьми регіонах України – у Київській, Запорізькій, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській та Хмельницькій областях.

Проект буде проведено на базі районних підрозділів.

Арсен АваковМіністр внутрішніх справ України
Аваков обіцяє, що в Києві буде створений центр для координації поліції та запобігання утворенню заторівСказано 25 жовтня 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

«Ми ухвалили рішення, що з 1 червня у восьми регіонах, ми започатковуємо проект «Поліцейські детективи», де близько 90 % особового складу підрозділів кримінальної поліції перевели в статус слідчих», – повідомив очільник Нацполіції.

Він додав, що залишок працівників кримінальної поліції будуть орієнтовані на виконання прямих обов’язків кримінальної поліції: оперативної та агентурної роботи, ведення оперативно-розшукових справ, встановлення невпізнаних трупів та розшук безвісти зниклих осіб.

Князєв зазначив, що до кінця літа буде проведений зріз роботи цих підрозділів.

Раніше конкурсна комісія вибрала 55 нових детективів НАБУ.

Нагадаємо, нещодавно Петро Порошенко ветував закон про приватних детективів.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал