У Європарламенті прокоментували торговельні преференції для України

Читать на русском
Напередодні під час дебатів щодо надання торговельних преференцій для України єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом висловила занепокоєння запропонованими Європарламентом обмеженнями.

У Європарламенті запропонували скоротити обсяг запропонованих Єврокомісією тимчасових автономних торговельних преференцій для України, але вважають такі торговельні поступки адекватними для підтримки української економіки в умовах агресії РФ.

Про це заявив доповідач з питання торговельних преференцій для України Ярослав Валенса, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «Укрінформ».

Запропоновані Європарламентом додаткові торговельні преференції для України включають введення нульових митних тарифів для деяких видів сільськогосподарської продукції та промислових товарів. Це, зокрема, овес, мед, кукурудза, а також 23 види промислових товарів, серед яких – добрива, взуття, деякі метали та електронне обладнання.

Водночас Валенса вважає компромісом між допомогою Україні та захистом європейських виробників пропозиції вилучити із запропонованих Єврокомісією преференцій такі товари, як пшениця, перероблені томати та сечовину.

Напередодні під час дебатів щодо надання торговельних преференцій для України єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом висловила занепокоєння запропонованими Європарламентом обмеженнями.

«Торговельні преференції є політичним жестом. Це є позитивним сигналом підтримки з боку ЄС України, допомоги економіці країни, яка несе збитки через нелегальну анексію Криму, Севастополя та розв’язаний Росією військовий конфлікт на сході», - наголосила Мальмстрьом.

Водночас вона висловила сподівання, що збалансований обсяг додаткових торговельних преференцій для України буде доопрацьований у процесі подальших переговорів між Єврокомісією, Європарламентом та Радою ЄС.

Нагадаємо, 4 травня Комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі проголосував за розширення безмитних квот для України з деякими винятками.

У Європейському Союзі планують затвердити нові автономні преференції для України до кінця червня, щоб встигнути до Саміту Україна-ЄС, який відбудеться в середині літа.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: