Адміністрація Януковича знищила частину документів у справі Євромайдану – ГПУ

Читать на русском
Генеральна прокуратура заявляє, що АП знищила ряд секретних документів СБУ щодо боротьби з тероризмом під час Евромайдану, а деякі роздала колишнім співробітникам.

ГПУ заявляє, що Адміністрація президента знищила частину секретних документів СБУ по боротьбі з тероризмом під час Евромайдану, а частина роздала колишнім співробітникам.

Про це йдеться в постанові суду від 31 березня, передає «Слово і Діло».

ГПУ підозрює екс-заступника глави АП в причетності до силового розгону ЄвромайдануУ Генеральній прокуратурі України назвали ім'я ще одного підозрюваного в справі силового розгону під час Революції Гідності.

Згідно йому, в рамках розслідування вбивств активістів Евромайдана Генпрокуратура, зокрема, досліджує обставини організації та проведення 18 і 19 лютого 2014 року силового розгону мітингувальників у центральній частині Києва.

Під час досудового розслідування встановлено, що колишні посадові особи СБУ у листопаді 2013 року - лютому 2014 року інформували АП листами, повідомленнями, довідками про стан боротьби з тероризмом та про ухвалені рішення щодо приведення сил і засобів суб'єктів боротьби з тероризмом у готовності «посилена» або «підвищена».

Частина зазначених документів була надана Адміністрацією органу досудового розслідування та долучена до матеріалів даного кримінального провадження.

Згідно з листом АП від 8 лютого 2017 року, ряд документів, в яких йдеться про кадрові перестановки в СБУ, містить конфіденційну інформацію і зараз знаходиться у зазначеному відомстві.

Євромайдан: обіцянки політиків три роки потомуУ третю річницю Революції Гідності «Слово і Діло» детально проаналізувало стан виконання найважливіших обіцянок політиків, озвучених під час та в зв'язку з Євромайданом.

У той же час, згідно з наданою інформацією, 15 документів знищені в установленому порядку, а 5 документів були видані працівникам АП, які вже не працюють у відомстві.

«Слідчий зазначає, що зазначені документи мають відношення до розслідуваних подій, мають гриф обмеженого доступу і можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні», - йдеться в судовому рішенні.

Слідчий висловив сумнів в тому, що зазначені документи знищені та попросив суд надати до них доступ.

Суд задовольнив клопотання і надав Генпрокуратурі доступ до документів, які зберігаються в Адміністрації, і підтверджують знищення зазначених доповідних записок СБУ і передачу їх екс-співробітникам.

Раніше суд заборонив знищувати дані про телефонні дзвінки періоду Евромайдану.

Нагадаємо, Янукович допустив, що Льовочкін міг бути причетним до розгону Евромайдану.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.