Мін'юст пропонує дати членам НАЗК можливість звільняти голову

Читать на русском
Міністерство юстиції пропонує запровадити посаду державних уповноважених з питань антикорупційної політики Національного агентства з питань запобігання корупції та надати їм можливість звільняти голову НАЗК за своєю ініціативою.

Міністерство юстиції пропонує запровадити посаду державних уповноважених з питань антикорупційної політики Національного агентства з питань запобігання корупції та надати їм можливість звільняти голову НАЗК за своєю ініціативою.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на Realist.

Такі зміни в роботі НАЗК пропонуються в доопрацьованому Мін'юстом проекті змін.

Віталій КупрійНародний депутат України
Купрій пообіцяв подати заяву про злочин щодо роботи реєстру е-деклараційСказано 29 березня 2017 р.Статус обіцянки: Виконано

Згідно з ним, до керівного складу агентства входитимуть п'ять державних уповноважених, один з яких буде головою і двоє – його заступниками.

При цьому термін їх повноважень буде продовжений на рік – з нинішніх чотирьох до п'яти.

Уповноважені будуть обиратися конкурсною комісією, яка буде мало чим відрізнятися від нинішньої, але доповниться чотирма представниками від громадських організацій, відібраних відкритим рейтинговим інтернет-голосуванням у визначеному Кабміном порядку.

Також зміни передбачають знизити кількість необхідних для прийняття рішення конкурсної комісії голосів до п'яти, зараз – шести.

Крім того, Мін'юст пропонує наділити членів комісії можливістю подавати звернення до прем'єр-міністра з вимогою звільнити голову через погану організацію роботи НАЗК.

У той же час Кабмін також зможе звільнити державного уповноваженого за поданням голови НАЗК.

Нагадаємо, 7 квітня в НАЗК заявили, що для відставки чинного голови членам агентства не вистачило голосів.

Раніше, 29 березня прем'єр Володимир Гройсман запропонував голові НАЗК Наталії Корчак піти у відставку через нездатність організувати роботу Реєстру електронних декларацій.

У відповідь Корчак заявила, що у відставку йти не збирається і звернулася до НАБУ, ГПУ, Національної поліції, РНБО із заявою, в якій звинуватила посадовців Держслужби спецзв'язку, а також ДП «УСС» в службових злочинах.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...