В «Укроборонпромі» розповіли подробиці виробництва гвинтівки M16

Читать на русском
Україна вже зараз має спільну бригаду з двома країнами Альянсу. Крім того, українські військові беруть участь у миротворчих операціях разом із країнами НАТО.

В рамках переходу на стандарти НАТО Україні необхідно перейти на військові комплекси Альянсу, для чого потрібно відмовитися від радянських стандартів рішень військового питання.

Про це повідомила прес-служба держконцерну у вівторок, передає «Слово і Діло».

«У кожному з цих випадків однією з проблем є вирішення питання логістики. Наприклад, у литовсько-польсько-українській бригаді польські бійці використовують штурмову гвинтівку Beryl калібру 5,56×45, у той час як українські бійці – автомат АКМ або АКМС калібру 7,62×39. З аналогічними проблемами зіткнулися українські сапери в Афганістані під час участі в місії ISAF. Для вирішення проблеми з різними стандартами зброї українські війська були змушені використовувати німецькі штурмові гвинтівки G36, які передали литовські бійці», – заявили в «Укроборонпромі».

Створення зброї на основі американської M16 покликане вирішити цю проблему.

M16 – модульна гвинтівка, що дозволить адаптувати її українську версію WAC-47 під різні калібри (5,45х39, 7,62х39, 5,56х45 NАТО) та боєприпаси (потужний патрон із дозвуковою кулею 458 SOCOM або 6.8 SPC II з високою кінетичною енергією та зупиняючими властивостями). Можна буде встановлювати різні за довжиною стволи (10,5", 11,5", 14,5", 18" або 24").

«Укроборонпром» передав ЗСУ модернізований Ан-26ДП «Завод 410 цивільної авіації», який входить до структури ДК «Укроборонпром», передав льотному складу Збройних сил України літак Ан-26, що пройшов ремонт і модернізацію.

Модифікація буде проводитися в Україні на основі ліцензій від уряду США. Перший дозвіл був отриманий у грудні 2016 року.

Раніше «Слово і Діло» повідомляло, що ДК «Укроборонпром» підписав меморандум з американською компанією Aeroscraft про початок виробництва в Україні стрілецької зброї за стандартами НАТО. Першим проектом стане виготовлення штурмової гвинтівки М16.

Нагадаємо, що до стандартів НАТО приведені у відповідність 5 батальйонів ЗСУ. На сьогодні підготовку з іноземними військовими інструкторами пройшли вже понад дві тисячі українських військовослужбовців.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...