Бережний Сергій

Горизонт деокупації: прогноз щодо переговорів у «кримському форматі»

Початок роботи кримського формату означатиме, що Україна набуває суб'єктності, здатності висувати і реалізовувати великі ініціативи для захисту своїх власних інтересів.

«Нафтовий лебідь» Кремля: тріумф з присмаком поразки

План Росії – влаштувати конкурентам нафтового лебедя, щоб позбутися від конкуренції в сфері видобутку сланцевої нафти.

«Сіли-встали» з Максимом Бужанським, або чи потрібна в Раді рідка фракція

Партія Слуга народу демонструє досить виражену ліберальну природу. Саме така ліберальна за природою політична структура більш пристосована до виживання в ситуації швидких змін.

Свобода слова для людей, тролів, ботів і собак

Завдяки інформаційній революції і право, і повну можливість висловитися отримав буквально кожен. Свободу слова зажадали і запросто отримали її для себе аноніми, тролі та боти.

«Особливий статус» не для Донбасу, або Децентралізація на всю котушку

Реформа децентралізації в Україні блокується з 2016 року після того, як Рада відмовилася ухвалити зміни до Конституції.

Президентська справа: відповідальність депутата Порошенка

Виклики п'ятого президента Петра Порошенка на допити до ДБР стали в останні кілька місяців регулярно повторюваним мотивом новинних стрічок.

Діджиталізація: реальна реформа чи віртуальна показуха?

Ідея держави в смартфоні і пов'язане з нею поняття діджиталізація стали одним із головних публічних трендів команди Зеленського. Але поки залишається без відповіді питання – про що насправді йдеться?

Ті, що заблукали в референдумі

Типова для російських системних опозиціонерів позиція породжена їх наполегливим прагненням діяти суто ліберальними методами в глибоко антиліберальному середовищі.

Україна: Миша, яка повинна заричати

Як Україна, яка не має ні можливостей, ні амбіцій претендувати навіть на регіональний вплив, виявилася одним з ключових факторів не тільки зовнішньої, але навіть внутрішньої політики США і Євросоюзу?

Галушки по-нормандськи: завдання України на переговорах щодо Донбасу

Публічні дії адміністрації Зеленського щодо донбаських переговорів від самого початку здавалися такими, ніби ці дії вирішують виключно короткострокові завдання.