Боїнг MH17: міжнародна слідча група відреагувала на докази РФ

Міжнародна Спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 (JIT) вперше з 2014 року взяла до уваги інформацію, представлену російською владою.

Про це йдеться в заяві слідчих, пише «Слово і Діло».

Вони нагадали, що в 2014 році JIT просила Російську Федерацію надати всю відповідну інформацію. У травні 2018 року JIT знову звернулася з проханням отримати інформацію про кількість знайдених ракетних компонентів.

Це питання і ряд інших правових питань в період 2016-2018 років не отримали відповіді по суті з боку Російської Федерації, зазначили слідчі.

«Проте в серпні 2018 року Російська Федерація письмово повідомила, що JIT не повинна подавати додаткові запити на отримання відповідних доказів», - зазначається у заяві.

«JIT буде ретельно вивчати інформацію, випущену Російською Федерацією сьогодні, як тільки Російська Федерація надасть відповідні документи для JIT. Це було запропоновано в травні 2018 року і цього вимагає резолюція Радбезу ООН», - додали в групі.

При цьому слідчі наголосили, що попередні висновки Москви щодо причин трагедії, зроблені ще 2014 року, не відповідають дійсності. 17 вересня Росія показала запис нібито телефонної розмови українських військових як доказ збиття ними літака.

24 травня цього року JIT оголосила, що малайзійський «Боїнг» був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук» з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Австралія та Нідерланди сказали, що Росія несе відповідальність за збиття пасажирського літака. Москва відкидає причетність до катастрофи.

Раніше у Міністерстві оборони Росії заявили про фальсифікацію фото і відеодокументів, які свідчили про те, що рейс MH17 збив зенітно-ракетний комплекс «Бук», привезений з РФ. Росія також показала запис нібито телефонної розмови українських військових як доказ щодо збиття літака Боїнг МН17 у 2014 році.

У відповідь секретар РНБО України Олександр Турчинов назвав подібні заяви черговим невдалим фейком Кремля.

Також очільник Міноборони Степан Полторак стверджує, що Росія шукає привід для того, «щоб загострити ситуацію».

Нагадаємо, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам - Куала-Лумпур, було збито ракетою над контрольованою проросійськими сепаратистами територією Донбасу 17 липня 2014 року. Усі 298 осіб на борту загинули.

Міжнародна команда з розслідування катастрофи літака «Боїнг» рейсу МН17 дійшла висновку, що лайнер було збито ракетою, випущеною із ЗРК «Бук», доставленого з території Росії.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО