Рада збирається повернутися до питання скасування переходу на «літній» та «зимовий» час – нардеп

Читать на русском
Законопроєкт про скасування сезонного переведення годинника Верховна рада збирається розглянути на найближчому пленарному тижні.
versii.if.ua

Верховна рада планує на найближчому пленарному тижні розглянути у другому читанні законопроєкт «Про обчислення часу в Україні», який передбачає скасування переходу на «літній» та «зимовий» час.

Про це повідомив нардеп Ярослав Желєзняк.

Перехід на «зимовий» час: чим увінчалася ідея відмовитися від переведення стрілокМинулого року в Україні могли скасувати сезонне переведення годинників. У чому була суть ідеї та чим вона увінчалася – на інфографіці.

Зазначимо, що законопроєкт №4201 було зареєстровано спікером парламенту Русланом Стефанчуком ще у жовтні 2020 року. Він запропонував відмовитися від переходу на «літній» та «зимовий» час та закріпити на території України єдиний київський час – UTC+2.

Відмову від сезонного часу Стефанчук аргументував, по-перше, необхідність забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки (на тимчасово окупованих територіях встановлено московський час). По-друге, тим, що переведення годинників негативно впливає на здоров'я громадян.

У першому читанні законопроєкт ухвалили у березні 2021 року. У другому читанні голосів забракло, і законопроєкт відправили на доопрацювання.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: