НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові міграційної служби

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку викрили ще одного учасника схеми із заволодіння коштами міграційної служби.
фото: УНІАН

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру колишньому голові Державної міграційної служби у причетності до заволодіння понад 88 млн грн.

Про це повідомляє прес-служби органів.

За інформацією «Слово і діло» з власних джерел, йдеться про Максима Соколюка, який очолював службу з 2015 по 2021 рік.

«САП і НАБУ за оперативного супроводу Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції повідомили ексголові Державної міграційної служби України про підозру в заволодінні бюджетними коштами на суму понад 88 млн грн. Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України», – інформує САП.

Раніше у цій справі повідомили про підозру заступнику голови ДМС, начальник одного з управлінь служби та бізнесмену. Слідство встановило, що у 2015 році міграційна служба отримала від держави будівлю у центрі Києва для облаштування в ній центрального офісу служби. Бізнесмен, який тривалий час перебував у «дружніх» стосунках з представниками ДМС та іншими можновладцями, організував тривалу схему розкрадання бюджетних коштів з використанням підконтрольних осіб у структурі міграційної служби.

Для реалізації злочинного задуму бізнесмен залучив посадовців ДМС, аби ті посприяли в укладанні договорів із підконтрольними йому компаніями щодо виконання проєктних та будівельних робіт шляхом спотворення результатів торгів і забезпечили здійснення оплати за «роботи та послуги».

Злочинна група протягом кількох років заволодівала бюджетними коштами шляхом завищення вартості виконаних робіт, оформлення «порожніх актів» та дублювання робіт. Як наслідок реконструкцію будівлі центрального офісу ДМС так і не завершили, комп'ютерні комплекси із відповідним програмним забезпеченням існують лише на «папері», а відповідальні за реконструкцію компанії «згорнулись». Збитки – 88 млн грн.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд залишив під заочним арештом колишнього заступника голови ДМС.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: