В Україні з'явиться реєстр замінованих земель

Читать на русском
В Україні з’явиться державний реєстр територій, забруднених або ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами.
Фото: insider-media.net

В Україні запровадять реєстр земель, які потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Україна – найбільш замінована країна світу: скільки української території забруднено мінамиНавіть якщо війна закінчиться завтра, долати її наслідки доведеться ще дуже довго. Про те, яка частина території України забруднена мінами та наслідки цього – в інфографіці Слово і діло

Наразі на сайті Державної служби з надзвичайних ситуацій вже є карта територій, на яких виявлено або ймовірно знайдено вибухонебезпечні предмети. Проте це не реєстр.

Натомість, як пояснив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний, запуск реєстру дозволить автоматизувати та прискорити «цілу низку процесів». Так, фермери зможуть отримати витяги про статус своїх земель: забруднені вони, чи очищені. Місцева влада – контролювати стан сільськогосподарських земель для ухвалення рішень про податкові пільги.

Крім того, за його словами, інформація, яка міститиметься в реєстрі, буде важливою для інвесторів та для реалізації проєктів з відновлення України.

Вказується, що реєстр наповнюватиметься інформацією з різних джерел.

«Центр гуманітарного розмінування вноситиме дані в нього про результати нетехнічного обстеження земель чи про операторів протимінної діяльності. Держоргани, підрозділи яких розміновують території – інформацію про обстеження та очищення земель. А місцева влада – відомості про обстеження ділянок, через забруднення яких власникам надали місцеві податкові пільги», – йдеться у повідомлені відомства.

До реєстру також можна буде вносити інформацію про результати обстеження за допомоги супутникових знімків. Обстежена територія, на якій не виявлено чи знешкоджено вибухонебезпечні предмети, виключатиметься з бази.

Реєстр почне роботу після введення його в експлуатацію ДСНС.

Нагадаємо, у Кабміні назвали чотири кроки, які дозволять прискорити процес розмінування України.

Також стало відомо, скільки років потрібно на розмінування Чорного та Азовського морів.

Як повідомлялося, за нинішньої динаміки на повне розмінування правобережної частини Херсонської області піде щонайменше два роки.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: