Протипіхотні міни: скільки жертв в Україні та світі

Читать на русском

Міжнародні спостерігачі зафіксували в Україні десятикратне збільшення кількості жертв протипіхотних мін порівняно з роком до повномасштабного російського вторгнення. Наразі Україна посідає друге місце у світі за цим показником, йдеться у звіті гуманітарної організації Handicap International. «Слово і діло» розібралося, скільки всього цивільних у світі загинули від протипіхотних мін у 2022 році, хто виробляє міни та скільки коштів було спрямовано на розмінування.

Україна стала другою після Сирії країною за кількістю жертв протипіхотних мін. Докладніше про ситуацію з мінами у світі в 2022 році – на інфографіці.
Країни-розробники протипіхотних мінСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Загалом у 2022 році було зафіксовано не менше 4710 жертв мін та вибухонебезпечних предметів, що залишилися від війни (1661 убитий та 3015 поранених). Це менше, ніж в 2021-му, але насамперед через недостатні ресурси для збору даних в Афганістані.

Половина жертв серед цивільного населення – діти.

Найбільшу кількість жертв протипіхотних мін була зафіксована у Сирії – 834 загиблих та поранених серед мирних громадян. Україна на другому місці – 608 загиблих чи поранених, при цьому у 2021 році було 58 жертв. Також серед лідерів за кількістю жертв – Ємен (582) та М'янма (545).

На сьогоднішній день мінами забруднено понад 80 країн та територій. У звіті наголошується, що Україна була серйозно забруднена наземними мінами та вибухонебезпечними предметами ще з 2014 року, ситуація загострилася після повномасштабного вторгнення. Наразі протипіхотні міни задокументовані в 11 областях – Київській, Чернігівській, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Одеській, Сумській та Запорізькій.

Загалом росія застосовує в Україні щонайменше 13 типів протипіхотних мін. Наголошується також на безпрецедентності ситуації: країна, яка не є учасницею Договору про заборону мін (тобто росія), застосовує цю зброю на території країни-учасниці (України) за можливого сприяння сусідньої держави-учасниці (Білорусі).

Глобальна підтримка протимінної діяльності торік становила 913,5 млн доларів – на 52% більше, ніж роком раніше. З цієї суми 162,3 млн доларів або 20% було спрямовано на Україну.

Ірак отримав майже удвічі менше коштів – 89,6 млн, Афганістан – 66,4 млн, Ємен – 64,4 млн.

У списку виробників протипіхотних мін зараз 12 держав: Вірменія, Китай, Куба, Індія, Іран, М'янма, Північна Корея, Пакистан, росія, Сінгапур, Південна Корея та В'єтнам.

Росія має найбільший запас протипіхотних мін – 26,5 млн. У Пакистану 6 млн таких мін, у Індії та Китаю – близько 5 млн, у США – 3 млн.

Нагадаємо, в Україні замінованими залишаються близько 174 тисячі квадратних кілометрів території. Докладніше – на інфографіці «Слово і діло».

У Кабміні назвали чотири кроки для прискорення процесу розмінування.

На гуманітарне розмінування від міжнародних партнерів залучено вже близько 500 млн євро.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: