ВАКС призначив повторне засідання у справі Бахматюка через зміну суддів

Читать на русском
Антикорупційний суд провів повторний автоматизований розподіл справ і призначив нову колегію у справі олігарха.
колаж: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд призначив на 27 травня засідання з розгляду справи за обвинуваченням Олега Бахматюка та його сестри Наталії Василюк у заволодінні ВіЕйБі банком 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, виданого Національним банком. У ній змінилися судді.

Таке рішення 10 травня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Призначити на 27.05.2024 о 08:00, а також на 30.05.2024 о 08:00, у приміщенні Вищого антикорупційного суду підготовче судове засідання у кримінальному провадженні щодо обвинувачення: (Бахматюка – ред.) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК та (Василюк – ред.) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК, яке проводити у відкритому судовому засіданні», – йдеться в рішенні.

Справу слухає колегія суддів у складі: головуючий Олексій Кравчук, судді Маркіян Галабала і Віктор Ногачевський.

Нагадаємо, НАБУ заочно повідомило про підозру Бахматюку. Також його оголосили у розшук. Згодом олігарха заочно взяли під варту. Слідство з'ясувало, що у жовтні 2014 року ВіЕйБі Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна.

При цьому вартість нерухомості, яка передається в заставу НБУ, завищили майже у 25 разів шляхом складання підроблених звітів про оцінку. Експертиза, проведена під час досудового розслідування, встановила, що реальна вартість закладеної нерухомості становить 72,62 млн грн проти 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі Банком. Проте, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, посадові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі Банку. Це на додаток до раніше отриманих від НБУ та не повернутих 3 млрд грн кредитів.

Через 40 днів, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

Водночас, адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі Банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого явно неправдивого висновку експертом.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: