ВАКС призначив засідання у справі Бахматюка та його сестри

Читать на русском
Антикорупційний суд призначив підготовче засідання у справі за обвинуваченням українського олігарха та його родича.
фото: epravda.com.ua

Вищий антикорупційний суд призначив на 11 квітня засідання з розгляду справи за обвинуваченням Олега Бахматюка та його сестри Наталії Василюк у заволодінні ВіЕйБі банком 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, виданого Національним банком.

Таке рішення 3 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, Спеціалізована антикорупційна прокуратура ще 25 березня скерувала справу Бахматюка до суду. Це провадження антикорупційний суд міг об'єднати з рештою справи про заволодіння рефінансуванням Нацбанку. Однак колегія суддів відмовилася це зробити і справу направили на автоматизований розподіл.

«Призначити на підставі обвинувального акту у кримінальному провадженні за обвинуваченням (Бахматюка – ред.) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 364; ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України, та (Василюк – ред.) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 364; ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України, відкрите підготовче судове засідання на 14:30 11 квітня 2024 року», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ заочно повідомило про підозру Бахматюку. Також його оголосили у розшук. Згодом олігарха заочно взяли під варту. Слідство з'ясувало, що у жовтні 2014 року ВіЕйБі Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна.

При цьому вартість нерухомості, яка передається в заставу НБУ, завищили майже у 25 разів шляхом складання підроблених звітів про оцінку. Експертиза, проведена під час досудового розслідування, встановила, що реальна вартість закладеної нерухомості становить 72,62 млн грн проти 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі Банком. Проте, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, посадові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі Банку. Це на додаток до раніше отриманих від НБУ та не повернутих 3 млрд грн кредитів.

Через 40 днів, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

Водночас, адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі Банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого явно неправдивого висновку експертом.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: