Апеляційна палата відпустила екснардепа Сольвара, його заставу перерахували на ЗСУ

Читать на русском
Апеляційна інстанція підтримала прохання захисника обвинуваченого про зміну запобіжного заходу, застосованого до ексчлена парламенту.
фото: Вести

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відпустила колишнього народного депутата від фракції «Блоку Петра Порошенка» Руслана Сольвара під особисте зобов'язання, а його 242 240 грн застави перерахували на потреби Збройних сил України.

Таке рішення 18 квітня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Апеляційна палата застосувала запобіжний захід до Сольвара у вигляді застави. Також на нього поклали низку обов'язків. Захисник просив змінити запобіжний захід і перерахувати заставу на ЗСУ.

«Клопотання захисника про зміну запобіжного заходу та про перерахунок коштів застави на підтримку ЗСУ задовольнити. Змінити застосований до обвинуваченого (Сольвара – ред.) запобіжний захід у вигляді застави розмір якої становить 242 240 грн, на запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Кошти застави у розмірі 242 240 грн перерахувати на спеціальний рахунок з призначенням платежу «допомога ЗСУ для проєкту Армія дронів», – ідеться в рішенні.

На Сольвара поклали такі обов'язки: прибувати за вимогою до суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та місця роботи, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

Як відомо, ВАКС виправдав Сольвара у справі про зловживання владою. Водночас судді побачили ймовірне шахрайство з боку ексдепутата. Пізніше АП ВАКС засудила Сольвара до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади (окрім виборних) строком на 1 рік та зі штрафом у розмірі 8500 грн. Захисник екснардепа подав касаційну скаргу на це рішення і Верховний суд призначив повторний розгляд справи в апеляційному порядку.

Нагадаємо, за версією обвинувачення, у листопаді 2014 року Сольвар отримав у користування номер у готелі «Київ» коштом державного бюджету у зв'язку з тим, що не мав власного житла у столиці. Однак, як встановило слідство, на початку березня 2017 року, він отримав у спадщину квартиру в Києві, проте не сповістив про цей факт Управління справами Апарату Верховної ради, тож й надалі отримував компенсаційні виплати з держбюджету. І лише в жовтні 2018 року після низки публікацій у ЗМІ відмовився від отримання коштів. За ці півтора року, як встановило слідство, екснардеп безпідставно отримав понад 361 тис. грн компенсації за винайм житла.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: