Рф наростила виробництво зброї і зможе підтримувати наступ в Україні щонайменше два роки – WP

Читать на русском
Росія наростила виробництво озброєння і зможе підтримувати наступ в Україні, принаймні, ще два роки, вважають аналітики.
Getty Images

Росія наростила військове виробництво і, ймовірно, зможе підтримувати наступ в Україні принаймні протягом наступних двох років.

Про це з посиланням на думку аналітиків пише The Washington Post.

ЗМІ розповіли, що не так із «новим озброєнням», яким сьогодні хвалився путінНовітнє озброєння, яким сьогодні хвалився путін, або давно поставлене у війська, або росіяни мають серйозні проблеми з його випробуванням.

Вони констатують, що, перевівши економіку на військові рейки, змусивши існуючі підприємства працювати з перевантаженням для виробництва чи ремонту старого обладнання, а також закупивши деталі у Ірану, Китаю та Північної Кореї, росія несподівано оговталася від ранніх втрат в Україні.

Росія переозброїла свої війська, відремонтувавши стару техніку, більшість якої була ще радянської доби. Запасні частини з Китаю, Північної Кореї та Ірану мають нестабільну якість, кажуть експерти, але їхня закупівля продемонструвала здатність Москви обходити санкції.

Устаткування радянських часів, включаючи ракети та керовані авіабомби, компенсувало нездатність росії, принаймні досі, виробити та розгорнути нову, сучасну зброю, таку як танк Т-14 «Армата».

Російські чиновники стверджують, що у 2023 році було збудовано 1500 танків. «У мене склалося враження, що цифри Шойгу і цифра в 1500 танків, поставлених за 2023 рік, технічно вірні, але вони також включають відремонтовані танки», – сказав Майкл Г’єрстад, аналітик у Міжнародному інституті стратегічних досліджень (IISS).

Г’єрстад заявив, що, на його думку, росія може виробляти до 330 танків на рік, але насправді виробляє половину цієї кількості. Але шляхом відновлення старої бронетехніки у неї з'явилося близько 1140 танків, щоби поповнити втрати 2023 року.

Восени російське військове командування наказало відновити виробництво на Омському заводі транспортного машинобудування, де збирають Т-80. Але, за словами експертів, запустити серійне виробництво не вдалося.

Так само малоймовірно, що росія зможе забезпечити свою армію більш сучасною технікою, як танк Т-14 «Армата».

Нагадаємо, за оцінкою західних розвідок, росія може виробляти на місяць 250 тисяч артилерійських боєприпасів або близько 3 мільйонів на рік. Це втричі більше, ніж США та ЄС можуть надіслати Україні.

Крім того, за останній рік росія імпортувала з Тайваню високоточне електронне обладнання на суму понад 20 млн доларів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: