ВАКС знову продовжив обов'язки помічнику обвинуваченого нардепа Гунька

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав частково прохання прокурора САП про продовження строку дії запобіжного заходу обвинуваченому.
фото: Слуга народу

Вищий антикорупційний суд продовжив до 2 квітня строк дії обов'язків, покладених на помічника народного депутата Анатолія Гунька Ігоря Калініченка. САП обвинувачує його у передачі неправомірної вигоди політику.

Таке рішення 12 лютого ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд заарештував Калініченка з альтернативою внесення 2 млн грн застави. Втім Апеляційна палата ВАКС зменшила розмір застави до 805 200 грн. 1 вересня ці кошти внесли і підозрюваний вийшов з-під варти під такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись за межі міста Києва, Київської та Чернігівської областей без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з Гуньком та здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор САП просив продовжити дію обов'язків.

«Клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного при застосуванні запобіжного заходу у кримінальному провадженні у задовольнити частково. Продовжити на 2 місяці строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного. Строк дії ухвали становить 2 місяці», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП викрили нардепа Гунька та двох його спільників на одержанні $85 тисяч неправомірної вигоди. Пізніше нардепу та ще одній особі повідомили про підозру. За даними слідства, Гунько у змові зі своїм помічником Ігорем Калініченком та ще одним спільником Володимиром Івасиком вимагали та одержали від представника сільськогосподарського підприємства ТОВ «Агроформ-2019» Нікуліним.

Кошти вони отримали за надання державних земель для обробітку. Цими землями користуються дослідні господарства зі структури Національної академії аграрних наук. Зокрема, йшлося про ДГ «Тучинське», яке розташоване в селі Тучин Рівненської області. Як стверджував прокурор, за кожен 1 га землі необхідно було сплатити 130 доларів. Загалом ішлося про 1700 га за 221 тисячу доларів. З цієї суми необхідно було передати завдаток у 85 тис. дол, а решту – після збору врожаю.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: