ВРП відсторонила підозрюваного НАБУ суддю з Одещини

Читать на русском
Дисциплінарний суддівський орган частково підтримав прохання головного антикорупційного прокурора про відсторонення служителя Феміди.

Вища рада правосуддя продовжила відсторонення судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Олександра Боярського від здійснення правосуддя до 9 квітня. НАБУ і САП підозрюють його в одержанні 1500 доларів неправомірної вигоди за рішенням, яке дозволяло військовозобов'язаним чоловікам виїхати за кордон.

Таке рішення 5 березня ухвалила ВРП, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Вища рада правосуддя відсторонила Боярського від здійснення правосуддя до 9 березня. Керівник САП подав клопотання про продовження строку відсторонення судді ще на два місяці.

«Клопотання заступника генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка задовольнити частково. Продовжити до 9 квітня 2024 року відсторонення судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Олександра Боярського від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності», – оголосив рішення голова органу Григорій Усик.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Олександру Боярському. За даними слідства, схема передбачала видачу судових рішень щодо встановлення місця проживання неповнолітньої дитини із батьком, аби він використовував таке рішення як підставу для виїзду з нею за кордон. «Клієнтів» шукали у групах в соціальних мережах, а вартість кожного судового рішення становила від 1500 до 3500 доларів США.

Детективи встановили, що протягом 2022-2023 років у вказаному районному суді ухвалили понад 1000 подібних рішень. При цьому мали місце випадки виїзду чоловіків за кордон без супроводу дитини, визначення місця проживання дитини на тимчасово окупованій території, підробки процесуальних документів від позивачів та втручання у систему автоматизованого розподілу судових справ. Наразі задокументовано передачу одному із суддів неправомірної вигоди у розмірі 1500 доларів США за обіцянку ухвалити «потрібне» рішення.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: