У списку 194 фізособи та компанії: Рада ЄС затвердила 13-й пакет санкцій проти росії

Читать на русском
ЄС ввів санкції проти 106 фізичних та 88 юридичних осіб у рамках нового пакету антиросійських санкцій. До списку потрапили, зокрема, компанії з Китаю, Шрі-Ланки, Сербії, Казахстану, Таїланду та Туреччини.
armyinform

Рада Європейського Союзу сьогодні, 23 лютого, офіційно затвердила 13-й пакет індивідуальних та економічних санкцій проти росії. До списку увійшли ще 106 фізичних та 88 юридичних осіб.

Про це йдеться на сайті європейського органу.

Євросоюз затвердив 12-й пакет санкцій проти рф – подробиціРада ЄС затвердила 12-й пакет санкцій проти росії. Документ, серед іншого, передбачає запровадження заборони на імпорт природних і синтетичних алмазів з рф.

«Сьогодні ми ще більше посилюємо обмежувальні заходи щодо російського військового та оборонного сектору, націлюючись на нові підприємства у третіх країнах, які постачають обладнання, а також тих, хто несе відповідальність за незаконну депортацію та військове перевиховання українських дітей», – зазначив представник ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Отже, Рада ЄС запровадила обмежувальні заходи щодо ще 106 фізичних та 88 юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності та незалежності України.

Списки націлені в першу чергу на військовий та оборонний сектори та пов'язаних з ними осіб, у тому числі на тих, хто бере участь у постачанні озброєння з Північної Кореї до росії. А також людей, відповідальних за депортацію українських дітей.

Також Євросоюз додав 27 нових організацій до списку тих, хто безпосередньо підтримує російський військово-промисловий комплекс у його агресивній війні проти України. На них поширюватимуться більш жорсткі експортні обмеження щодо товарів та технологій подвійного призначення, а також товарів та технологій, які можуть сприяти вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки. Деякі з цих підприємств розташовані у третіх країнах (Індія, Шрі-Ланка, Китай, Сербія, Казахстан, Таїланд та Туреччина).

Крім цього, розширено список заборонених товарів, які рф може використовувати для розробки та виробництва безпілотних літальних апаратів.

ЄС також запровадив додаткові обмеження на експорт товарів, які, зокрема, сприяють зміцненню промислового потенціалу росії, таких як електричні трансформатори.

Нагадаємо, напередодні Велика Британія ввела нові санкції проти росії. Санкції було введено проти більш ніж 50 фізичних та юридичних осіб, яким допомагають Кремлю вести війну.

США оголосять про нові санкції сьогодні. Вони також присвячені дворічним роковинам вторгнення, але будуть доповнені спеціальними обмеженнями у зв'язку зі смертю Навального.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: