НАБУ викликає на допит одеських ексдепутатів у справі «Дунайського пароплавства»

Читать на русском
У Національному бюро оприлюднили три повістки про виклик підозрюваних у справі про заволодіння суднами держпідприємства.
фото: Одеса медіа

Національне антикорупційне бюро викликає на допит колишніх депутатів Одеської обласної ради від забороненої партії «Опозиційна платформа-За життя» Віктора Баранського і Віталій Саутьонкова в якості підозрюваних у справі про заволодіння 32 суднами ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство».

Відповідні повістки про виклик оприлюднені на сайті НАБУ, повідомляє «Слово і діло».

«Повістка про виклик Баранського Віктора Сергійовича. Вам необхідно прибути 12 лютого 2024 року о 10:30 до Одеського територіального управління НАБУ для допиту в якості підозрюваного та вручення процесуальних документів у кримінальному провадженні... Повістка про виклик Саутьонкова Віталія Миколайовича. Вам необхідно прибути 12 лютого 2024 року о 10:30 до Одеського територіального управління НАБУ для допиту в якості підозрюваного та вручення процесуальних документів у кримінальному провадженні», – йдеться в документах.

Також ексдепутатів викликають на допити, призначені на 13 лютого. Крім них, детективи НАБУ викликали Євгенія Пітченка. За інформацією «Слово і діло», Пітченко є представником приватної компанії Effective Management Services LTD. Саме на замовлення цієї фірми 32 ліхтера «Дунайського пароплавства» переробили на 12 барж.

Раніше Вищий антикорупційний суд застосував запобіжний захід до колишнього голови правління «Дунайського пароплавства» Дмитра Барінова. Наразі він обіймає посаду заступника голови із взаємодії з органами влади державного підприємства «Адміністрація морських портів України».

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишнім депутатам Одеської обласної ради, колишньому голові «Дунайського пароплавства» та іншим у заволодінні 32 суднами. За даними слідства, у серпні 2017 року двоє депутатів Одеської облради організували схему заволодіння ліхтерами УДП, з яких планували побудувати більші за розміром та місткістю баржі для використання у власних комерційних цілях. Для реалізації схеми вони залучили трьох фізичних осіб та тодішнього керівника УДП, який уклав з підконтрольною депутатам компанією договори про передачу для фрахту 18 ліхтерів вартістю близько 44,3 млн грн. Коли ж у директора ПрАТ сплив термін трудового контракту, організатори схеми ввели в оману нове керівництво та уклали додаткові угоди про передачу ще 14 ліхтерів на суму 38,35 млн грн.

Надалі 32 ліхтери перегнали до Туреччини, де їх розібрали та побудували з них 12 барж більшої місткості. Після цього організатори злочину відбуксирували їх в Україну та оформили на підконтрольні компанії. В межах розслідування НАБУ і САП відшукали новозбудовані баржі та забезпечили їх передачу в Національного агентства з розшуку та менеджменту активами.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: