Держави-члени ООН вперше в історії відмовили росії у праві здійснювати правосуддя від їхнього імені в Міжнародному суді ООН.
Про це у четвер, 9 листопада, повідомив президент України Володимир Зеленський у соцмережі X.
Зеленський підкреслив, що ООН «почала очищатися від згубного впливу росії», яка руйнує міжнародне право, а не захищає його.
Також він привітав представників Австралії, Мексики, ПАР, Румунії та США з перемогою на виборах до Міжнародного суду ООН як у Раді Безпеки, так і в Генасамблеї.
ООН почала очищатися від зловмисного впливу Росії.
— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) November 9, 2023
Уперше в історії ООН її держави-члени відмовили Росії у праві здійснювати правосуддя від їх імені в Міжнародному суді ООН. Світ бачить, хто руйнує міжнародне право, а не захищає його.
Вітаємо представників Австралії, Мексики,…
Зазначається, що представник рф Кирилл Геворгян програв представникові Румунії – ексміністру закордонних справ Богдану Ауреску. Вони номінувались до складу суду в Гаазі від регіону Східної Європи.
За Ауреску проголосували 117 членів Генасамблеї, тоді як за російського кандидата в Генеральній асамблеї дали лише 77 голосів.
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця назвав це історично подією. Він додав, що рф набирала всього 5−6 голосів протягом п’яти турів голосування у Раді безпеки ООН. А за результатами голосування у Генасамблеї Росія посіла передостаннє місце у списку.
Насправді історична подія - вперше з 1946 р Москві вказали на вихід з Міжнародного суду ООН. Та ще як! В Радбезі рф не спромоглася набрати більше 5-6 голосів в усіх 5 турах. Це при тому що її затятий опонент США набирав 12 - 14. Не менш провальним був і результат в ГА - 2 з кінця https://t.co/tQkD4JzMGB pic.twitter.com/LZEyqqeqNC
— Sergiy Kyslytsya 🇺🇦 (@SergiyKyslytsya) November 9, 2023
Крім того, юрист-міжнародник, суддя Європейського суду з прав людини від України Микола Гнатовський зауважив, це другий випадок, коли постійний член Радбезу (рф) не буде представлений у Міжнародному суді ООН (першою була Велика Британія у 2017 році).
Нагадаємо, Міжнародний суд ООН, який розташований у місті Гаага (Нідерланди), складається з 15 суддів, яких окремо обирають Генеральна Асамблея і Рада Безпеки на дев’ять років. Суддів обирають за рівнем кваліфікації, а не за національною ознакою.
Як відомо, Міжнародний суд ООН розглядає декілька скарг України проти росії, пов'язаних з агресією – зокрема, про те, що рф використала вигаданий «геноцид на Донбасі» для виправдання повномасштабного вторгнення.
Також «Слово і діло» розібралося, які позови України проти росії перебувають на розгляді у міжнародних судах.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»