Суд вкотре продовжив обов'язки ексзаступнику міністра Лозинському

Читать на русском
Антикорупційний суд вкотре підтримав клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків підозрюваного.
фото: Львівська ОДА

Вищий антикорупційний суд продовжив до 17 грудня строк дії обов'язків, покладених на колишнього заступника міністра з розвитку громад, територій та інфраструктури Василя Лозинського, якого НАБУ і САП підозрюють в одержанні 400 тисяч доларів неправомірної вигоди.

Таке рішення 17 жовтня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, слідчий суддя Ярослав Шкодін звільнив Лозинського з-під варти і змінив йому запобіжний захід на 2,5 млн грн застави. На підозрюваного також поклали низку обов'язків: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування з низкою осіб; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет. Прокурор САП просив їх продовжити.

«Клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного - задовольнити. Продовжити щодо підозрюваного (Василя Лозинського – ред.) строк дії обов'язків, покладених на нього у зв'язку із застосуванням запобіжного заходу у виді застави на 2 місяці - до 17 грудня 2023 року включно», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексзаступнику міністра Василю Лозинському та ще чотирьом особам у проханні та одержанні 400 тисяч доларів неправомірної вигоди. Влітку 2022 року Кабмін виділив майже 1,41 млрд грн Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України на забезпечення населення у зимовий період теплом. Слідством встановлено, що у цей час підприємець запропонував заступнику міністра здійснити закупівлю пересувних котельних установок за процедурою прямих договорів, оскільки мова йшла про термінові закупівлі матеріалів і обладнання для безперебійного проходження опалювального сезону.

Підприємець, залучивши до реалізації злочинної схеми ще двох осіб, підготував пропозицію для міністерства з цінами на 25-30% дорожчими за ринкові. У той же час була створена видимість що ця вартість є обґрунтованою, оскільки підприємець задіяв підконтрольні йому компанії, які пропонували схоже обладнання за ще вищу ціну. Усвідомлюючи злочинність дій та наслідки, які потягне за собою реалізація цієї схеми, заступник міністра за неправомірну вигоду погодився на пропозицію підприємця.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: