ВАКС продовжив обов'язки підозрюваним у справі Лозинського

Читать на русском
Антикорупційний суд частково підтримав клопотання прокурора САП продовження строку дії обов'язків, покладених на двох підозрюваних.

Вищий антикорупційний суд продовжив до 11 грудня строк дії обов'язків, покладених на підприємця Сергія Кривого, якого НАБУ і САП підозрюють в організації надання 400 тисяч доларів неправомірної вигоди колишньому заступнику розвитку громад, територій та інфраструктури Василю Лозинському.

Таке рішення 11 жовтня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, за Кривого внесли 10 млн грн застави і на нього поклали наступні обов'язки: прибувати за першим викликом; не відлучатись з Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з низкою осіб та носити електронний браслет. Пізніше з нього зняли електронний браслет. Тому прокурор САП просив продовжити дію решти обов'язків.

«Клопотання прокурора - задовольнити частково. Продовжити, в межах строку досудового розслідування, підозрюваному (Сергію Кривому – ред.), строк дії покладених на нього обов`язків на два місяці - до 11 грудня 2023 року, а саме: прибувати до детектива, прокурора та суду за першим викликом; повідомляти детектива, прокурора чи суд (слідчого суддю) про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з низкою осіб», – ідеться в рішенні.

Також до 12 грудня ВАКС продовжив лише два обов'язки ще одного підозрюваного Олександра Крошки, а саме: здати закордонні паспорти та утримуватися від спілкування з низкою осіб.

Нагадаємо, НАБУ і САП завершили розслідування справи колишнього заступника міністра Василя Лозинського та інших осіб. Влітку 2022 року Кабмін виділив майже 1,41 млрд грн Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України на забезпечення населення у зимовий період теплом. Слідством встановлено, що у цей час підприємець запропонував заступнику міністра здійснити закупівлю пересувних котельних установок за процедурою прямих договорів, оскільки мова йшла про термінові закупівлі матеріалів і обладнання для безперебійного проходження опалювального сезону.

Підприємець, залучивши до реалізації злочинної схеми ще двох осіб, підготував пропозицію для міністерства з цінами на 25-30% дорожчими за ринкові. У той же час була створена видимість що ця вартість є обґрунтованою, оскільки підприємець задіяв підконтрольні йому компанії, які пропонували схоже обладнання за ще вищу ціну. Усвідомлюючи злочинність дій та наслідки, які потягне за собою реалізація цієї схеми, заступник міністра за неправомірну вигоду погодився на пропозицію підприємця.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: