На Генасамблеї ООН Євросоюз підтримає Україну і наголосить на необхідності реформи Радбезу – Боррель

Читать на русском
Росія війною проти України топче статут ООН, на Генасамблеї організації Євросоюз закличе до реформи та вчергове наголосить на підтримці України, заявив Жозеп Боррель.
Фото: focus.ua

Наступного тижня на Генасамблеї ООН Євросоюз ще раз наголосить на стійкій підтримці України та на необхідності реформування Ради Безпеки, рішення якої блокує росія.

Про це повідомив високий представник ЄС Жозеп Боррель у блозі на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Цей тиждень припадає на критичний момент для світової та багатосторонньої системи. Своєю агресивною війною проти України росія, яка є ядерною державою та постійним членом Ради Безпеки ООН, топче Статут ООН. Усупереч неодноразовим закликам Генеральної Асамблеї до відповідальності, рф не дозволяє Раді Безпеки виконувати свою роль, не лише в Україні, але й будь-де, що є загрозою для надійності всієї системи Об’єднаних Націй», – наголосив Боррель.

Також політик зауважив, що російська агресивна війна проти України «спрямована проти головної світової житниці, а також лишається найбільшою загрозою для глобальної продовольчої безпеки і надалі поглиблює глобальну кризу здорожчання життя».

«Ми скористаємося цьогорічним тижнем високого рівня ООН, щоб роз’яснити нашу непохитну підтримку для України, залучити країни з усіх куточків світу, щоб вони приєдналися до нас у захисті Статуту ООН та у заперечення російського неоімперіалізму. Ми не можемо повертатися до світу, де «сила визначає право». Імперативом має бути безпека для всіх держав, великих та малих, особливо для тих, що розвиваються», – написав Боррель.

Нагадаємо, тиждень високого рівня Генасамблеї ООН відбудеться 19-25 вересня у Нью-Йорку.

Повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський планує поїхати на засідання Генасамблеї ООН.

Також у Білому домі підтвердили зустріч Зеленського та президента США Джо Байдена.

Раніше стало відомо, що лідер Китаю Сі Цзіньпін не виступатиме на загальних дебатах Генасамблеї ООН.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: