ЗСУ мають локальні успіхи у Запорізькій області – ISW

Читать на русском
Неподалік Оріхова Запорізької області українські захисники досягли локальних успіхів під час контратак.
Фото: Генштаб ЗСУ

На заході Запорізької області українські сили досягли локальних успіхів під час контратак на південний захід і південний схід від Оріхова.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Згідно з геолокаційними кадрами від 10 червня, українські Сили оборони мають локальні успіхи на південний захід і південний схід від Оріхова Запорізької області.

Водночас, підкреслюють аналітики, російські воєнкори стверджують, що війська рф в цьому районі успішно обороняються від спроб наступу ЗСУ.

Війна росії проти України: чотири сценарії закінчення конфлікту та їхні наслідки для сторінЄ чотири основні сценарії закінчення російсько-української війни. Що вони передбачають і який вплив матимуть на всі сторони конфлікту – на інфографіці.

Також експерти заявили, що росіяни у Запорізькій області продовжують оборонятися від українських атак відповідно до обґрунтованої тактичної оборонної доктрини.

«За попередньою оцінкою ISW, російські війська відреагували на початок українських контрнаступальних операцій на заході Запорізької області відповідно до усталеної російської доктрини. Вони передбачає, що перший ешелон військ відбиває чи сповільнює атакуючі сили за допомогою мінних полів, укріплень і опорних пунктів, а другий – контратакує будь-які спроби прориву противника.

Російські повідомлення про українські атаки на півдні України в останні дні вказують на те, що українські захисники здійснюють обмежені прориви і тимчасово займають нові позиції, перш ніж росіяни пізніше відвойовують або витісняють українські війська з цих позицій.

Ця тактична схема вказує на те, що російські війська, ймовірно, підтримують доктринально обґрунтовані оборонні операції на півдні України», – говориться у звіті.

В інституті заявили, що українські війська наразі намагаються провести лобовий штурм підготовлених оборонних позицій, який ускладнюється відсутністю переваги в повітрі. Це «надзвичайно складну тактична операція».

Водночас в ISW наголосили, що початкові штурми ЗСУ не слід екстраполювати для прогнозування всіх операцій української сторони.

Раніше в ISW зазначили, що ЗСУ провели короткий, але значний наступ на Запорізькому напрямі.

Також повідомлялося, що контрнаступ триває щонайменше на чотирьох ділянках фронту.

Крім того, за даними британської розвідки, ЗСУ вдалося прорвати першу лінію оборони Росії.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: