Євросоюз дозволив «Росатому» добудувати АЕС в Угорщині

Читать на русском
За словами глави угорського МЗС Сійярто, це дозволить збільшити кількість інвестицій у проєкт за участю російської держкорпорації.
Фото: paks2.hu

Європейська комісія та Європейський Союз схвалили поправки до контрактів на будівництво російським «Росатомом» нових блоків угорської АЕС «Пакш».

Про це заявив глава угорського МЗС Петер Сійярто, його цитує Hirado.

Все більше країн тисне на ЄС щодо запровадження санкцій проти «Росатому»Додатковий тиск на блок щодо санкцій проти «Росатома» походить від західних партнерів, таких як США та Велика Британія.

Він розповів, що контракти на будівництво енергеблоків було укладено ще дев'ять років тому.

За цей час «юридичні, технічні та фізичні умови значно змінилися», тому Угорщина вирішила перепідписати договір для того, щоб якнайшвидше стати «максимально незалежною від міжнародних енергетичних ринків». Крім того, це дозволить збільшити кількість інвестицій у проєкт за участю «Росатому».

«ЄС схвалив ці зміни у контрактах. Поправки також отримали зелене світло від Єврокомісії, і це дозволить ввести енергоблоки АЕС «Пакш» в експлуатацію найближчим десятиліттям», – заявив Сійярто.

Раніше в МЗС України заявили, що Євросоюз має якнайшвидше розпочати підготовку та ухвалення 11-го пакету санкцій проти росії, куди, серед іншого, мають увійти обмеження діяльності корпорації «Росатом».

При цьому ЄС, за даними ЗМІ, не планує вводити санкції проти «Росатому» в 11-му пакеті.

Варто зазначити, що Україна запровадила санкції проти російської атомної галузі ще у лютому.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал