Буде підготовлено закон про покарання чоловіків, які незаконно виїхали за кордон під час війни – Клименко

Читать на русском
Рада та Кабмін підготують законопроєкт про покарання чоловіків, які незаконно виїхали з України під час війни, повідомив глава МВС.
Фото: РБК-Україна

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив, що в Україні буде розроблено закон про покарання чоловіків, які незаконно виїхали за кордон під час воєнного стану.

В інтерв'ю РБК-Україна він розповів, що це буде спільна ініціатива Верховної ради та Кабміну.

Виїзд чоловіків за кордон під час війни: хто має право залишати Україну та кому пропонують дозволитиХто з чоловіків та з якою метою має право виїхати з України під час воєнного стану – на інфографіці.

На запитання, що робити з людьми, які незаконно перетнули кордон під час війни і потім повернуться додому, міністр відповів: «На сьогоднішній день таких правил і обмежень не встановлено, але я думаю, що по закінченню війни держава зробить все для того, щоб кожному громадянину нагадати, що він робив під час війни. Маю на увазі тих, хто нелегально перейшов кордон».

«Я думаю, це буде закон», – додав він.

За словами Клименка, зараз вивчається міжнародний досвід у цьому питанні – як поводитися з громадянами, які порушили закон уже один раз. «Вони мають відповісти за порушення закону. Я думаю, кожен громадянин цього хоче і зрозуміє державу, якщо будуть якісь обмеження щодо подальшого пересування цих громадян як мінімум за кордон», – зазначив глава МВС.

Він розповів, що правоохоронці щодня затримують людей, які за підробленими документами, або за медичними підробленими документами намагаються перетнути кордон, в тому числі, в якості супроводжуючої особи людини з інвалідністю. Однак зараз випадків порушень перетину кордону значно менше, ніж у перші місяці повномасштабної війни.

«Питання стоїть перед нами, яким чином так обладнати кордон, щоб люди не змогли через нього пройти. Ми з нашими міжнародними партнерами робимо все, щоб технічно обладнати всі наші західні кордони. Це і теплові пастки, і відеокамери, які будуть стояти по всій лінії кордону і будуть нам сигналізувати про те, що є намагання перейти кордон. На це, відповідно, буде наша реакція», – розповів Клименко.

Раніше президент Володимир Зеленський розповів, коли скасують заборону виїзду за кордон для чоловіків.

Нагадаємо, з інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися, які категорії чоловіків можуть виїжджати за кордон під час дії воєнного стану.

Також ми писали, як змінилися правила перетину кордону для чиновників.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал