Придністров'я попросило рф збільшити кількість «миротворців», у Молдові відреагували

Читать на русском
Бюро реінтеграції Молдови нагадало, що окремі представники невизнаної держави не мають повноважень для обговорення механізму залучення миротворчих сил.
Фото: AP

Влада невизнаного Придністров'я попросила росію збільшити кількість «миротворців» у самопроголошеній республіці «через погіршення ризиків безпеки» у регіоні.

З такою заявою виступив голова представництва ПМР у Москві Леонід Манаков, його цитує портал NewsMaker.

Молдова та проблема Придністров'я: чи може рф відкрити «Молдавський фронт»Про проблему Придністров'я, реальність сценарію нападу росії на Молдову і ті самі снарядні склади в Ковбасній – в матеріалі Слово і діло

Манаков пожалівся, що на сьогодні кількість російських «миротворців» у зоні безпеки не перевищує 450 осіб.

При цьому їхня штатна чисельність, встановлена документами Об'єднаної контрольної комісії, становить 3100 військовослужбовців.

Бюро реінтеграції Молдови вже відреагувало на звернення Манакова до російської влади.

Там нагадали, що представник Тирасполя в рф не має повноважень для обговорення механізму залучення миротворчих сил.

«Передусім потрібно прояснити питання про статус так званого представництва, від імені якого виступає пан Манаков. Кишинів чекає на ці роз'яснення вже понад 4 роки. По-друге, про механізм миротворчих сил можуть говорити сторони, які підписали угоду від 21 липня 1992 року, а не люди, які не мають до цього жодного відношення», – йдеться у заяві відомства.

Нагадаємо, нещодавно російські пропагандистські ЗМІ заявили про те, що ЗСУ нібито мають намір атакувати Тираспіль та склади у Ковбасній. Глава МЗС Дмитро Кулеба тоді пояснив, що Україна змушена тримати військовослужбовців на цій ділянці через потенційні загрози, які походять з боку ПМР.

Раніше у ЗСУ оцінили ризики провокацій з боку невизнаного Придністров'я.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: