Відшкодування ПДВ: НАБУ повідомило про підозру податківцю з Львівщини

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку повідомили про підозру у вимаганні неправомірної вигоди посадовцем львівської податкової.

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди начальниці відділу головного управління Державної податкової служби у Львівській області. Гроші вона просила нібито за розблокування процедури відшкодування ПДВ.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«24 квітня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру у вимаганні неправомірної вигоди за розблокування податкових накладних начальниці відділу головного управління Державної податкової служби у Львівській області. Кваліфікація – ч. 3 ст. 369-2 КК України. За даними слідства, впродовж лютого-квітня 2023 року посадовиця податкової вимагала від суб'єктів господарської діяльності неправомірну вигоду за розблокування податкових накладних. Вартість своїх «послуг» вона оцінила у 1,5% від їхньої суми», – інформує відомство.

У жовтні 2022 року набув чинності оновлений порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Відповідно до документа, згідно з яким платник податків відповідає хоча б одному з передбачених постановою критеріїв ризиковості, – наприклад, встановлена невідповідність поданих даних видам його економічної діяльності відповідно до КВЕДів, кодам товарів чи послуг, що ввозяться на митну територію України тощо – податкову накладну не реєструють. Це фактично призупиняє розрахунки між контрагентами або унеможливлює відшкодування ПДВ, знищує репутацію компанії та вимиває обігові кошти підприємства, оскільки фірма не може скористатися своїм правом на податковий кредит.

НАБУ і САП зафіксували три випадки отримання підозрюваною коштів – загалом на суму близько 200 тисяч грн. Детективи і прокурори вживають заходів для встановлення інших можливих учасників злочину.

НАБУ і САП викрили схему надання неправомірної вигоди за розблокування податкових накладнихNABU

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру судді Печерського райсуду Києва. Також органи заочно повідомили про підозру колишньому голові Фонду держмайна.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: