Суд призначив до розгляду справу голови райсуду на Київщині

Читать на русском
Антикорупційний суд завершив проведення підготовчого засідання за обвинуваченням служителя Феміди у недостовірному декларуванні.
Максим Ковбель

Вищий антикорупційний суд призначив до розгляду по суті кримінальне провадження за обвинуваченням голови Васильківського міськрайонного суду Київської області Максима Ковбеля в недостовірному декларуванні.

Таке рішення 10 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акту у кримінальному провадженні №52022000000000211 від 10.08.2022 за обвинуваченням (Максима Ковбеля – ред.) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України», – йдеться в рішенні.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у щорічній декларації за 2020 рік суддя Ковбель не вказав квартиру у столиці вартістю понад 4,6 млн грн та два паркомісця загальною вартістю майже 430 тис. грн, які перебували у користуванні судді та членів його родини.

Таким чином, подані у щорічній декларації відомості відрізняються від достовірних на загальну суму 5,058 млн грн, що більше ніж у 500 разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб.

Як відомо, 13 липня 2022 року ВАКС частково задовольнив позов САП про визнання необґрунтованими активів на суму 3,6 млн грн, законність набуття яких не підтверджена Ковбелем. Прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з судді в дохід держави 5,7 млн грн грошових коштів, законність походження яких викликала обґрунтований сумнів.

Нагадаємо, САП подала позов до судді Ковбеля. На підставі зібраних детективами НАБУ матеріалів установлено, що вищевказаний суддя через третіх осіб фактично набув у власність квартиру в Києві площею 142 кв. м та автомобіль, загальна вартість яких сягає 6,7 млн грн. При цьому, в ході аналізу майнового стану та його доходів з'ясовано, що 5,7 млн грн, використані для придбання цих активів, не могли бути набуті за рахунок законних доходів судді.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал