НАБУ повторно оголосило в розшук юриста Довбенка, викликало його на допит

Читать на русском

У Національному бюро знову винесли постанову про розшук юриста, підозрюваного у створенні злочинної організації для зловживань в АРМА.

Національне антикорупційне бюро знову оголосило в розшук юриста Андрія Довбенка, якого підозрюють в організації зловживань з арештованим та переданим в управління Національному агентству з менеджменту та розшуку активів майном. Його також викликали на допит.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті НАБУ, повідомляє «Слово і діло».

«НАБУ розшукує організатора злочинної групи, викритої на махінаціях з арештованим майном, переданим в управління АРМА, у кримінальному провадженні №62019000000000639 від 11.05.2019. Довбенко Андрій Миколайович, 06.12.1986 року народження, підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України», – йдеться у повідомленні.

За словами співрозмовників, Довбенко наразі перебуває у національному та міжнародному розшуку.

Також Довбенка викликали на допит до НАБУ, який запланований на 18 квітня 2023 року о 10:00.

Нагадаємо, раніше НАБУ та САП повідомили про підозру організатору розтрати заарештованого та переданого в управління АРМА майна вартістю понад 485 млн грн юристу Андрію Довбенку. Йому повідомили про підозру заочно, оскільки його місцезнаходження не було встановлено. На початку січня 2023 року його оголосили у розшук.

За даними прокуратури, організатору злочину-власнику низки юридичних компаній інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, год. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.

До цього НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові АРМА Антону Янчуку та іншим у махінаціях із заарештованим майном.

Як стверджують в НАБУ, арештоване майно передавали АРМА під приводом виконання судових рішень. Посадовці АРМА, своєю чергою, готували обґрунтування, що такими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. В подальшому майно оцінювала компанія-учасниця схеми за суттєво заниженою вартістю. За нею майно виставляли на електронні торги, організовані ДП «СЕТАМ». В свою чергу представники держпідприємства, учасники-змови, організовували торги у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії.

НАБУ та САП здобули докази щонайменше чотирьох епізодів такої протиправної діяльності упродовж 2019 року.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: