Справа ексголови АРМА: організатору схеми повідомили про підозру

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку повідомили про підозру ще трьом особам, причетним до розтрати заарештованого майна.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру організатору розтрати арештованого та переданого в управління Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) майна вартістю понад 485 млн грн.

Про це повідомляють прес-служби органів.

«29 грудня 2022 року за процесуального керівництва прокурора САП детективи НАБУ повідомили про підозру організатору розтрати понад 485 млн грн арештованого майна та ще двом учасникам злочинної групи», – інформує САП.

У прокуратурі додали, що організатор злочину-власнику низки юридичних компаній інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27,ч 3 ст. 28,ч. 2 ст. 364 КК України. За інформацією «Слово і діло», йдеться про юриста Андрія Довбенка. Щоправда йому повідомили про підозру заочно, оскільки місце перебування Довбенка не було встановлене.

Також про підозру повідомили колишньому генеральному директору ДП «СЕТАМ» (травень 2016 - лютий 2020 років) та директору приватної компанії, підконтрольній організатору злочину. За інформацією «Слово і діло», йдеться про ексгендиректора ДП «СЕТАМ» Віктора Вішньова, який наразі обіймає посаду заступника голови Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України.

Нагадаємо, НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові АРМА Антону Янчуку та іншим у махінаціях із заарештованим майном. Як стверджують в НАБУ, арештоване майно передавали АРМА під приводом виконання судових рішень. Посадовці АРМА, своєю чергою, готували обґрунтування, що такими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. В подальшому майно оцінювала компанія-учасниця схеми за суттєво заниженою вартістю. За нею майно виставляли на електронні торги, організовані ДП «СЕТАМ». В свою чергу представники держпідприємства, учасники-змови, організовували торги у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії.

НАБУ та САП здобули докази щонайменше чотирьох епізодів такої протиправної діяльності упродовж 2019 року. А саме:

  • продаж трьох земельних ділянок на Одещині, придбані свого часу для будівництва торговельних центрів мережі «Ашан», - реалізовано у 18 разів дешевше за ринкову вартість;
  • продаж 2,6 тис. тон піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині, заниження вартості більш ніж у 6 разів порівняно з ринковою;
  • продаж понад 4,5 тис. тон карбаміду – майже в 5 разів дешевше за ринкові ціни;
  • продаж зерна, крупи та олійних культур – вчетверо дешевше за ринкову вартість.

Внаслідок продажу арештованого майна за заниженою вартістю лише в цих чотирьох епізодах завдано шкоди на понад 426 млн грн. З метою унеможливлення подальшої реалізації злочину НАБУ та САП ініціювали накладення арешту на згадані земельні ділянки та гроші, сплачені за річковий пісок.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал