ВАКС відмовився продовжити арешт ексзаступника міністра Лозинського

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив у задоволенні клопотання детектива НАБУ про продовження строку дії запобіжного заходу.

Вищий антикорупційний суд відмовився продовжити арешт колишнього заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василя Лозинського. Його відправили під цілодобовий домашній арешт.

Таке рішення 21 березня ухвалив ВАКС, повідомили «Слово і діло» в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

За словами начальника першого відділу САП Олександра Омельченка, слідчий суддя ВАКС відмовився продовжити арешт ексзаступника міністра ще на два місяці. Його відправили під цілодобовий домашній арешт. Наразі САП готує апеляційну скаргу на це рішення.

Як відомо, ВАКС уже відмовлявся заарештовувати Лозинського і відправляв його під цілодобовий домашній арешт. Проте Апеляційна палата ВАКС це рішення скасувала і взяла підозрюваного під варту з альтернативою 50 млн грн застави.

Нагадаємо, «Слово і діло» повідомляло про затримання заступника міністра Василя Лозинського на одержанні неправомірної вигоди. Пізніше у НАБУ підтвердили затримання заступника міністра, але прізвище його не назвали.

В органі додали, що завдяки оперативному проникненню до складу організованого злочинного угруповання (далі – ОЗУ) викрили та припинили його діяльність з розкрадання бюджетних коштів. До складу ОЗУ входив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України. Детективи затримали його під час отримання 400 тисяч доларів неправомірної вигоди. Ці кошти заступник міністра одержав за сприяння укладанню договорів на закупівлю обладнання та техніки за завищеними цінами.

Влітку 2022 року Кабмін виділив 1,68 млрд грн, зокрема й для закупівлі обладнання і техніки, щоб забезпечити населення альтернативними джерелами світла, тепла і водопостачання у зимовий період через ситуацію, що склалась внаслідок руйнування об‘єктів критичної інфраструктури. Як встановило слідство, низка посадових осіб центральних та регіональних органів виконавчої влади вирішили привласнити частину державних коштів. Для цього — вступили у змову з групою посередників та забезпечили укладання договорів про закупівлі за завищеною на майже 280 млн грн вартістю з наперед визначеними суб'єктами підприємницької діяльності. Ті, як з'ясувало слідство, мали за це передати держслужбовцям вищезазначену суму як «винагороду».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: