Розірвання шлюбу: в Україні хочуть збільшити термін розгляду заяв

Читать на русском
В Україні хочуть надати подружжю більше часу для ухвалення рішення про розірвання шлюбу. Таку ідею підтримали Члени Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту.

Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту рекомендував Раді прийняти за основу проєкт Закону України про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо зміни терміну розгляду заяв про розірвання шлюбу.

Про це повідомляє пресслужба Апарату ВР.

Для подружжя, яке не має дітей законопроєктом №9043 пропонується надавати на ухвалення рішення три місяці з дня подання заяви про розлучення. Якщо діти є – шість місяців.

Зараз орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про розірвання шлюбу через місяць від дня подання такої заяви.

У яких країнах українці можуть одружитися чи оформити розлученняУкраїнці можуть розлучитися або укласти шлюб у дипломатичних установах у Польщі, Німеччині, Казахстані, Туреччині та Грузії. Докладніше – на інфографіці.

У той же час, у законопроєкті передбачені випадки, коли шлюб можна розірвати за місяць. Такі підстави будуть розширені та більш чітко виписані.

Пришвидшена процедура застосовуватиметься, якщоі:

  • хтось із подружжя чинить домашнє насильство стосовно чоловіка чи дружини або його дітей (потрібно рішення суду, що набрало законну силу);

  • ухвалене рішення подружжя про окреме проживання (якщо це відбулося до подання заяви про припинення шлюбу);

  • хтось із подружжя проживає сім’єю із іншою особою іншої статі, з якою він не перебуває у родинних відносинах – якщо є встановлений факт.

Зазначимо, під час війни українці частіше одружуються, ніж розлучаються.

Раніше ми публікували інструкцію, як отримати дублікат свідоцтва про шлюб у «Дії».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: