Підкуп військового прокурора: Апеляційна палата залишила вирок без змін

Читать на русском
Апеляційна інстанція після скасування рішення Верховним судом все одно залишила без змін покарання для громадянина Молдови.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін вирок, яким до 5 років позбавлення волі засудили громадянина Молдови Сергія Неруха за надання хабаря військовому прокурору Південного регіону України за зняття арешту з судна Sky Moon.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«10 березня 2023 року Апеляційна палата ВАКС залишила без змін вирок суду першої інстанції від 12.05.2021 громадянину Молдови С. Неруху, викритого на пропозиції та наданні неправомірної вигоди у розмірі 75 тисяч доларів військовому прокурору Південного регіону України. Таким чином, ВАКС та Апеляційна палата ВАКС визнали громадянина Молдови винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України, та засуджено до 5 років позбавлення волі зі спеціальною конфіскацією 75 тис. дол.», – інформує САП.

Як відомо, 12 травня 2021 року ВАКС визнав Неруха винним у наданні неправомірної вигоди. Йому призначили покарання у вигляді позбавленні волі строком на 5 років із застосуванням спеціальної конфіскації 75 тисяч доларів, які надали як неправомірну вигоду. 4 лютого 2022 року АП ВАКС залишила цей вирок без змін. Проте 28 вересня 2022 року Касаційний кримінальний суд рішення АП ВАКС скасував і призначив повторний розгляд апеляції.

Нагадаємо, 2 грудня 2016 року Україна заарештувала судно Sky Moon, яке займалося незаконними перевезеннями в окупований Крим. Пізніше корабель конфіскували на користь держави.

Водночас 29 грудня 2016 року обвинувачений Нерух у своїх інтересах та в інтересах компанії нерезидента України, співвласником якої він є, хотів зняти арешт із судна Sky Moon, затриманого під час проведення військовою прокуратурою Південного регіону України розслідування. Також Нерух хотів зняти арешт і з вантажу – товарної партії технічної соди у кількості 3005,2 тони, з метою уникнення можливості конфіскації коштовного рухомого майна. Під час зустрічі, що відбувалась під контролем правоохоронних органів, Нерух надав військовому прокурору Південного регіону неправомірну вигоду в сумі 75 тисяч доларів за зняття арешту з майна.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: