Підкуп голови Чорнобильського агентства: суд розгляне скаргу на обвинувальний вирок

Читать на русском
Касаційна інстанція відкрила провадження за скаргою сторони захисту на обвинувальний вирок колишнього очільнику держпідприємства.
Ігор Буксанчук

Верховний суд розгляне скаргу на вирок, яким до 5 років позбавлення волі засудили колишнього генерального директора державного спеціалізованого підприємства «Об'єднання «Радон» Ігоря Буксанчука. Він намагався підкупити ексголову Державного агентства України з управління зоною відчуження Катерину Павлову.

Таке рішення 2 березня ухвалив Касаційний кримінальний суд, повідомляє «Слово і діло».

«Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою захисника в інтересах засудженого на вирок Вищого антикорупційного суду від 1 червня 2022 року та ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 13 січня 2023 року відносно (Ігоря Буксанчука – ред.)», – йдеться в рішенні.

Також Верховний суд 3 березня витребував з Вищого антикорупційного суду кримінальне провадження щодо Буксанчука.

Нагадаємо, ВАКС визнав винуватим і засудив до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна ексдиректора державного «Об'єднання «Радон» Буксанчука. Це рішення підтвердила Апеляційна палата ВАКС.

Як встановив суд, 27 лютого 2020 року Буксанчук надіслав Павловій листа з проханням погодити йому виплату премії за 4 квартал 2019 року. Також 4 березня він надіслав їй лист з проханням погодити йому виплату річної премії відповідно до контракту.

Вже 5 березня в кабінеті тимчасової голови ДАЗВ гендиректор «Радону» висловив їй пропозицію надання неправомірної вигоди за призначення йому премій. При цьому зазначив, що розмір неправомірної вигоди прямо залежить від розміру нарахованих йому премій і буде складати 50% від них. 18 березня під час зустрічі з Павловою Буксанчук підтвердив останній раніше надану пропозицію про передання неправомірної вигоди за встановлення йому премій та роз'яснив їй що згідно з контрактом та постановою Кабінету міністрів Україні рішення про розмір премії за підсумками роботи за квартал та за рік ухвалює саме вона.

25 березня підозрюваний в приміщенні ДАЗВ попросив Павлову про встановлення йому премії за підсумками роботи за 4 квартал 2019 року в розмірі 300% від посадового окладу, а також встановлення йому премії за підсумками роботи за 2019 рік в розмірі 15 окладів. При цьому Буксанчук зазначив, що розмір неправомірної вигоди, яку він пропонує тимчасовій голові Держагентства за встановлення йому премій в таких розмірах, буде складати 300 тисяч гривень. Пізніше в месенджері WhatsApp гендиректору «Радону» написав Павловій, що забув про 19,5% податку з таких премій, а значить сума неправомірної вигоди буде зменшена.

29 березня йому погодили премії в розмірі 290% за 4 квартал 2019 року, а також встановлення йому премії за підсумками роботи за 2019 рік в розмірі 15 окладів. 8 квітня Буксанчук у кабінету Павлової передав їй 210 тис. грн. Лише 27 квітня йому повідомили про підозру.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: