Правозахисники AI назвали ризики, з якими стикаються українки під час повномасштабної війни

Читать на русском
Українки під час повномасштабної війни стикаються з ризиками ґендерного насильства, тягарем турботи про близьких та величезним стресом, зазначають правозахисники.
Getty Images

Повномасштабне вторгнення росії має згубний вплив на психічне, фізичне та репродуктивне здоров'я жінок. Українки стикаються з загрозою ґендерного насильства, тягарем турботи про близьких, величезним стресом та поневіряннями.

Про це йдеться у доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International, оприлюдненій до Міжнародного жіночого дня.

«Знову і знову жінки несуть основний тягар жорстокості війни. Вони постійно перебувають на передньому краї конфлікту — як солдати, лікарі та медсестри, волонтери, переселенки, біженки і занадто часто як жертви і постраждалі», – зазначила генсек організації Аньєс Калламар.

Індекс гендерного розриву: жінки зрівняються в правах з чоловіками через 100 роківУ Глобальній доповіді про ґендерний розрив у країнах світу під час ВЕФ-2020 йшлося про те, що гендерний паритет не буде досягнутий протягом 100 років.

«Повномасштабне вторгнення росії в Україну нічим не відрізняється. Жінки стикаються зі зростаючим сексуальним і гендерним насильством та небезпечними умовами для здоров'я, змушені приймати життєво важливі рішення для сім'ї. Водночас жінок часто виключають із процесу прийняття рішень, а їхні права та потреби залишаються незахищеними та незадоволеними», – додала Калламар.

В організації зазначили, що хоча багато жінок в Україні приєдналися до опору російській агресії, дуже часто обов'язки догляду за дітьми та членами сім'ї лягають непропорційно на жінок.

Вторгнення також впливає на психічне, фізичне та репродуктивне здоров'я жінок. Атаки рф на цивільну інфраструктуру серйозно підірвали доступ до охорони здоров'я для українців.

Крім того, зросла загроза насильства у регіонах, що постраждали від конфлікту. Серед причин цього – відсутність безпечного середовища, відсутність принципу верховенства права, безкарність атакуючої сторони, недовіра до окупаційної влади, стигматизація тих, хто заявив про пережите насильство.

Amnesty International закликає міжнародне співтовариство підтримати та проявити солідарність із жінками, які постраждали від порушень прав людини під час агресивної війни росії в Україні.

Нагадаємо, раніше організація Amnesty International звинуватила російську владу у злочинах проти людяності в Україні.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: