Швейцарський парламент відхилив пропозицію дозволу реекспорту зброї в Україну

Читать на русском
Передбачалось скасування заборони реекспорту військового обладнання до країн, які віддані швейцарським цінностям і мають режим експортного контролю, співставний зі швейцарським.
Getty Images

Верхня палата парламенту Швейцарії в понеділок, 6 березня, після кількагодинних дебатів відхилила клопотання дозволити реекспорт зброї, яка передбачала б надання Україні озброєння швейцарського виробництва.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Як зазначається, у пропозиції, яку висунув представник лібералів Тьєррі Буркарт, передбачалось скасування заборони реекспорту військового обладнання до країн, які «віддані швейцарським цінностям і мають режим експортного контролю, співставний зі швейцарським».

Німеччина хоче купити у Швейцарії списані танки Leopard 2: ЗМІ повідомили подробиціНа секретному складі на сході Швейцарії знаходяться законсервовані і майже забуті 96 танків Leopard 2, знятих з озброєння швейцарської армії.

Буркарт, представляючи резолюцію, навів такі країни, як Німеччина, Іспанія та Данія – вони вже зверталися до Швейцарії за дозволом на реекспорт і отримали негативну відповідь. Західні країни-партнери Берна роздратовані такою позицією, додав парламентар.

Більшість членів Комісії з питань політики безпеки Ради кантонів рекомендували проголосувати проти пропозиції Буркарта. Вони пояснили це тим, що віддають перевагу ухваленню необхідних поправок до законодавства через парламентську ініціативу.

Крім того, деякі члени Ради кантонів висловили принципову опозицію питанню зняття заборони на реекспорт, оскільки вбачали в цьому загрозу репутації Швейцарії як нейтральної держави-посередника.

Зрештою проти клопотання Буркарта проголосували 23 парламентарі, за висловились 18 і ще двоє утримались.

Водночас питання рееспорту зброї також стоятиме на порядку денному нижньої палати – Національної ради під час поточної сесії. Очікується, що наступної середи вона обговорить пропозицію Комітету з питань політики безпеки, висунуту ще в січні.

Згідно з пропозицією, заборону можна буде скасувати, якщо реекспорт військового обладнання стосується ситуації, в якій Рада Безпеки ООН або Генеральна Асамблея ООН більшістю у дві третини голосів визначила, що вона суперечить забороні на застосування сили згідно з міжнародним правом.

Нагадаємо, що Швейцарія заблокувала передачу Україні двох зенітних установок.

Раніше ми повідомляли, що Швейцарія може зняти заборону на постачання озброєнь Україні.

Також Зеленський провів онлайн-зустріч із новим президентом Швейцарії.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: