Післявоєнна відбудова України обійдеться у суму до трильйона доларів. Минулого року президент Володимир Зеленський запропонував міжнародним партнерам нову модель відновлення – шефство над певним регіоном, містом, громадою чи галуззю. Інтерес до цього виявили вже майже три десятки країн. «Слово і діло» розібралося, кому запропонували, і хто вже погодився допомогти з відбудовую міст чи областей.
Найбільше від російської агресії постраждали Донецька та Луганська області. Як розповіли у Кабміні, у відновленні Донецької області можуть допомогти Польща та Італія. Участь у відновленні зруйнованого Маріуполя візьме Греція – саме в цьому місті мешкала велика етнічна грецька громада.
Шефство над Луганською областю можуть взяти одразу три країни – Чехія, Швеція та Фінляндія.
США та Туреччина допомагатимуть відновлювати Харків після війни. Чехія готова взяти на себе координацію відновлення Дніпропетровської області, Австрія – Запорізької області. Франція та Латвія допомагатимуть відбудовувати Чернігівську область.
З відновленням Житомирської області допоможуть країни Балтії – Естонія, Латвія та Литва.
Греція, окрім Маріуполя, хоче допомогти з відновленням Одеси.
Данія бере на себе допомогу у відновленні об'єктів Миколаєва – житлових будинків, економічної, соціальної та транспортної інфраструктури. Допомогти з відновленням області уряд України запропонував Бельгії.
Велика Британія заявила про готовність взяти шефство над Києвом та областю. Участь у відновленні області візьме також Литва.
Норвегія може взяти шефство над Кіровоградською областю, Ірландія – над Рівненською, Канада – над Сумською. Херсонську область допомагатимуть відновлювати Швеція та Нідерланди.
Нагадаємо, раніше «Слово і діло» писало, які міста були повністю або частково зруйновані під час російської агресії.
На інфографіці – перші оцінки вартості післявоєнного відновлення України.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»