Формула миру: які країни підтримали план Зеленського

Читать на русском

На листопадовому саміті G20 президент Володимир Зеленський представив умови миру з росією. План із десяти пунктів, зокрема, передбачає виведення окупаційних військ з України та відшкодування збитків. Росія очікувано відкинула пропозицію, але її підтримали Євросоюз і понад десять країн. Цього року Україна хоче провести конференцію чи саміт щодо реалізації формули. Які держави її підтримали – на інфографіці «Слово і діло».

Формулу миру, запропоновану Володимиром Зеленським, підтримали Євросоюз, США та ще понад десять країн. Докладніше – на інфографіці.
Які країни підтримали формулу миру ЗеленськогоСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Формула миру Зеленського:

  • радіаційна та ядерна безпека

  • продовольча безпека

  • енергетична безпека

  • звільнення всіх полонених та депортованих

  • виконання Статуту ООН та відновлення територіальної цілісності та світового порядку

  • виведення російських військ та припинення бойових дій

  • повернення справедливості

  • протидія екоциду

  • недопущення ескалації

  • фіксація закінчення війни

На спільному саміті 3 лютого формулу миру офіційно підтримав Євросоюз. У підсумковій декларації йдеться про те, що ЄС готовий працювати над мирним планом разом з Україною та підтримує проведення саміту для його реалізації.

Формулу миру підтримали також США та інші країни «Великої сімки» – Німеччина, Франція, Британія, Італія, Японія та Канада.

Зокрема, Велика Британія зафіксувала свою позицію у спільній з Україною декларації, підписаній під час візиту Зеленського до Лондона: «Європа не буде в безпеці, доки не буде відновлено суверенітет України та встановлено справедливий мир, з повагою до прав України згідно з міжнародним правом та Статутом ООН. Тому Велика Британія вітає формулу миру президента Володимира Зеленського із десяти пунктів та підтримує закладені в ній принципи. Сполучене Королівство готове відігравати провідну роль у здійсненні конкретних кроків щодо реалізації плану миру».

А Франція, як розповів спікер парламенту Руслан Стефанчук, може «взяти шефство» над одним з пунктів формули. «Зокрема, ми говорили про можливість патронату над пунктом, який стосується радіаційної та ядерної безпеки, оскільки Франція є лідером Європи та світу у таких питаннях», – повідомив він.

Президент Франції Еммануель Макрон під час візиту Зеленського підтримав ідею проведення саміту для мирного врегулювання.

Країни Люблінського трикутника – Польща та Литва – підтвердили підтримку формули миру у спільній декларації президентів.

Туреччина також підтримує мирний план Зеленського: міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу сказав, що Анкара хоче займатися виконанням одного або кількох пунктів плану.

Формулу миру підтримали Словаччина та Фінляндія. Парламент Австрії 31 січня ухвалив постанову із закликом до уряду виступати за виведення російських військ з України та підтримувати всі ініціативи для досягнення справедливого миру.

Нагадаємо, із інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися, які країни вже підтримали створення спеціального трибуналу для розслідування злочинів росії.

Також ми розбиралися, які країни у Генасамблеї ООН голосують проти проукраїнських резолюцій.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал