САП скерувала до суду справу про спробу заволодіти майном «Укрбурштину»

Читать на русском
Антикорупційний прокурор затвердив і скерував до суду обвинувальний акт у справі за обвинуваченням колишнього керівника ДП.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду кримінальне провадження про закінчений замах на заволодіння 58,764 млн грн державного дочірнього підприємства «Укрбурштин».

Про це повідомляє прес-служба САП.

«24 лютого 2023 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт за обвинуваченням колишнього директора ДП «Укрбурштин» та ще двох осіб у закінченому замаху на заволодіння чужим майном, службовому підробленні, використанні підроблених документів та завідомо неправдивому повідомленні про вчинення злочину. Справу скеровано до #ВАКС для розгляду по суті», – інформує прокуратура.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексдиректору ДП «Укрбуштин» та ще двом особам. Як встановило слідство, у вересні 2020 року ДП «Укрбурштин», засновником якого є «Державна акціонерна компанія «Українські поліметали» (100% акцій належать державі), уклало договір відповідального зберігання науково-технічної документації вартістю 58,764 млн грн, власником якої нібито було ТОВ.

Насправді ж, як з'ясували детективи, ніякої документації не існувало - документи підробили. Надалі директор «Укрбурштину» інсценував їхнє викрадення, заявивши про це в поліцію. У такий спосіб в ДП утворився борг перед ТОВ на понад 59 млн грн. Після цього співучасники злочину з метою стягнення боргу ініціювали відкриття справи про банкрутство «Укрбурштину», щоб згодом стягнути кошти через відповідну процедуру.

Організатором цієї корупційної схеми слідство вважає фізичну особу, яка мала вплив на директора ДП. Ця особа розробила план заволодіння коштами «Укрбурштину», розподілила ролі між іншими учасниками злочину та поетапно давала вказівки про укладення нікчемних правочинів та перерахунок коштів за фактично ненадані послуги на рахунки підконтрольних йому суб’єктів господарювання.

Справа про банкрутство ДП «Укрбурштин» перебуває у Господарському суді Києва, однак, наразі не розглянута. І хоча підозрювані фізично не одержали кошти ДП, вони виконали всі дії, які вважали за необхідне для цього. Що й дозволило слідству інкримінувати їм організацію закінченого замаху на заволодіння майном ДП «Укрбурштин». У грудні 2022 року НАБУ і САП завершили розслідування цієї справи.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: