Зеленський і Мелоні підписали спільну декларацію: що відомо

Читать на русском
У документі задекларовано, що Італія й надалі сприятиме сильній та ефективній політичній і матеріальній підтримці України з боку ЄС та членів НАТО.
Офіс президента

Президент Володимир Зеленський та прем`єр-міністр Італії Джорджа Мелоні підписали спільну декларацію щодо підтримки та взаємодії.

Про це йдеться у тексті документа, який опублікований на сайті Офісу президента.

У декларації зазначається, зокрема, що підписанти підтвердили свою непохитну підтримку принципів міжнародного права, непорушності кордонів і права кожної держави обирати власний шлях і механізми безпеки та відзначили готовність залишатися повністю відданими політиці невизнання незаконної анексії територій України росією.

Приїзд Байдена в Україну 20 лютого: що відомо і що це означає для УкраїниЧому Байден приїхав в Україну, що означає його візит для України та що він повинен був продемонструвати українцям і росії – в матеріалі Слово і діло

Також сторони підкреслили важливість послідовних зусиль України щодо продовження Чорноморської зернової ініціативи та запуску гуманітарної програми «Зерно з України».

При цьому, у документі задекларовано, що Італія й надалі сприятиме сильній та ефективній політичній і матеріальній підтримці України з боку ЄС та членів НАТО, спрямованій на забезпечення спроможності Української держави ефективно захищати свої території на суші, на морі та в повітрі.

Україна й Італія підтвердили свою відданість зміцненню спільних зусиль для забезпечення подальшого прогресу на шляху впровадження стандартів ЄС і НАТО та інтеграції України до Євросоюзу й Північноатлантичного альянсу.

Крім того, сторони відзначили суверенне рішення України щодо мирного процесу та відзначають свою підтримку глобального саміту миру, який має бути скликаний, «коли це дозволять умови».

Водночас, Італія висловила готовність відігравати ключову роль у відбудові України, серед іншого через міжвідомчу Координаційну платформу донорів, узгоджену між Україною, «Групою семи», міжнародними фінансовими організаціями та іншими ключовими партнерами, зокрема через значний і загальновизнаний досвід італійських компаній у важливих секторах і співпрацю для забезпечення прозорого, інклюзивного та орієнтованого на реформи процесу.

Як повідомляється, Україна та Італійська Республіка зобов'язалися тісно координувати роботу з цих питань шляхом активізації двосторонніх консультацій.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні у вівторок, 21 лютого, приїхала з візитом до України.

Зокрема, Мелоні розповіла, що увійде до нового пакету допомоги Україні.

Також відомо, що влада Італії серйозно розглядає питання передачі Україні сучасних винищувачів. ЗМІ стверджують, що уряд готовий поставити ЗСУ щонайменше п'ять літаків.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: