Потрібно готуватися до будь-яких ескалаційних кроків ворога – звернення Зеленського

Читать на русском
Тримати ситуацію на фронті й готуватися до будь-яких ескалаційних кроків ворога – це пріоритет на найближчий час, наголосив президент України.

У четвер, 16 лютого, президент України Володимир Зеленський повідомив про повернення ще 101 українця додому з російського полону. Більшість – оборонці Маріуполя, рядові й сержанти. ВМС, прикордонники, Нацгвардія, сухопутники, тероборона, а також один цивільний.

«Я щасливий за кожну з більш як сотні українських родин, до яких повертаються сини, брати, чоловіки. Я дякую нашому Координаційному штабу та всій нашій команді», – зазначив Зеленський у своєму вечірньому зверненні.

Також він наголосив на тому, що для українців приоритетом на найближчий час є утримання ситуації на фронті й підготовка до будь-яких ескалаційних кроків ворога.

«Просуватись у подальшому звільненні нашої землі – це пріоритет, який ретельно готуємо», – підкреслив він.

Головне зі звернення українського лідера:

  • Провів сьогодні чергове засідання Ставки, і в ньому взяли участь усі командувачі оперативних напрямків. Детально заслухали про ситуацію за кожним із напрямків і перспективи – теж за кожним з оперативних напрямків. Постачання зброї, постачання боєприпасів, підготовка наших військових. Плани й можливості ворога. Потенціал української відповіді.

  • Вранці взяв участь у засіданні норвезького Стортингу – парламенту. Де якраз опрацьовували історичний пакет підтримки для нашої держави – на п’ять років. Понад 7 мільярдів доларів. Норвегія – один із наших найбільш послідовних та енергійних партнерів. Це стосується і зброї, зокрема сильних систем ППО NASAMS. І багатьох інших аспектів підтримки. Але особливо важливо: цей пакет тривалої, пʼятирічної підтримки – це приклад, орієнтир. Це рівень, який бачать інші партнери.

  • Зустрівся сьогодні з міністром закордонних справ Ізраїлю, який прибув з візитом в Україну. Детально поговорили. Поінформував про ситуацію на передовій, про наші зусилля на міжнародних майданчиках. Зокрема, представив нашу формулу миру й запросив Ізраїль приєднатись до її реалізації.

  • Зустрівся з лідером Лейбористської партії Великої Британії та офіційної опозиції. Британці – щирий і міцний наш союзник, вони серед найсильніших захисників глобальної свободи. Важливо, щоб представники всього політичного спектра Сполученого Королівства бачили на власні очі, що принесла російська війна і як українці налаштовані перемогти й відбудувати свою країну. Це була сьогодні змістовна зустріч, корисна.

  • Говорив із Президентом Казахстану. Передусім про співпрацю на міжнародних майданчиках – є те, що можемо зробити разом заради наших спільних інтересів і захисту міжнародного права. Подякував за гуманітарну підтримку для України.

  • Щойно взяв участь у відкритті 73-го Берлінського кінофестивалю. Як завжди, принципового. Як завжди, актуального. І цьогоріч – максимально солідарного з Україною і з нашою боротьбою за свободу. Синьо-жовті кольори символу «Берлінале», знаменитого ведмедя, цьогоріч – це справді зворушливо. І потужно. Ми разом доводимо, що й ведмідь буває правильним.

Також президент подякував Повітряним силам, усім бійцям ППО та льотчикам, які забезпечили результат у збитті російських ракет. Йдеться про 36 ракет і дронів під час останньої атаки, половину з яких збито.

Раніше Володимир Зеленський заявив про початок російського наступу.

Також Зеленський провів телефонну розмову з президентом Казахстану.

Стало відомо, що Володимира Зеленського запросили на онлайн-саміт G7, який проведуть у річницю вторгнення росії.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал