Відплата для росії: які країни вже підтримали створення спеціального трибуналу

Читать на русском

Україна з весни минулого року закликає міжнародне співтовариство підтримати створення спеціального міжнародного трибуналу для розслідування злочинів агресії росії. У квітні у своїй резолюції цю ідею підтримала Парламентська асамблея Ради Європи, а минулого тижня – Європарламент. У Міністерстві закордонних справ анонсували, що незабаром резолюцію про трибунал буде винесено на голосування в Генеральній асамблеї ООН. На даний момент відомо про понад десять країн, які підтримують створення трибуналу. Докладніше – на інфографіці «Слово і діло».

Британія, Франція, Німеччина, Італія та ще більше десяти країн уже підтримали створення спеціального міжнародного трибуналу для росії. Більше – на інфографіці.
Країни, що підтримали трибунал для росіїСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Днями стало відомо, що Велика Британія приєдналася до коаліції країн, які підтримують створення трибуналу для росії. Країна виступає за «гібридну» ідею: спеціалізований суд, інтегрований до національної системи правосуддя України з міжнародними елементами, повідомив міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі.

Наприкінці листопада у Міністерстві закордонних справ Франції заявили, що у разом з Україною та Євросоюзом працюватимуть над створенням трибуналу. До цієї ж ініціативи приєдналася Італія.

Німеччина також виступає за створення міжнародного трибуналу: він, за словами глави МЗС Анналени Бербок, міг би отримати юрисдикцію на розслідування від українського кримінального законодавства.

Суд для росії потримали країни Люблінського трикутника – Литва і Польща. Підтримують створення спецтрибуналу в Естонії, Греції, Нідердандах, Чехії та Латвії.

Туреччина підтримала мирний план президента Володимира Зеленського, а один із пунктів плану передбачає створення трибуналу.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що необхідно провести розслідування дій росії, а володимир путін, його прихильники та російські військові мають бути притягнуті до відповідальності за звірства, вчинені в Україні.

США поки не дали чіткої відповіді: за словами Джона Кірбі, Штати вивчають пропозицію України щодо створення трибуналу для росії. Але загалом у Білому домі вважають, що рф має бути притягнута до відповідальності.

Нагадаємо, у липні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба називав п'ять основних параметрів майбутнього трибуналу для керівництва росії.

Як має такий трибунал працювати, розповідав юрист-міжнародник.

«Слово і діло» разом з експертами розбиралося, чи вдасться засудити путіна та росіян за воєнні злочини.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: