Справа екснардепа Грановського: відвід детектива залишили в силі

Читать на русском
Касаційний кримінальний суд не став розглядати скаргу детектива НАБУ на рішення слідчого судді, яким його відвели від справи.

Верховний суд не став розглядати скаргу старшого детектива Національного антикорупційного бюро Василя Сенюту на рішення Вищого антикорупційного суду, яким його відсторонили від розслідування справи колишнього народного депутата від БПП Олександра Грановського.

Таке рішення 2 лютого ухвалив Касаційний кримінальний суд, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, слідчий суддя ВАКС відсторонив старшого детектива НАБУ Сенюту від розслідування справи екснардепа Грановського щодо збитків державного ПАТ «Одеський припортовий завод». Детектив НАБУ намагався оскаржити це рішення в Апеляційні палаті ВАКС і Касаційному кримінальному суді. Проте обидві судові інстанції відмовилися розглядати скарги, оскільки вказане рішення слідчого судді не підлягає оскарженню.

«Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою старшого детектива Національного антикорупційного бюро України Василя Сенюти на ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 01 листопада 2022 року про відмову у відкритті апеляційного провадження», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру чотирьом особам у нанесенні 93,3 млн грн шкоди ОПЗ. Серед підозрюваних є колишня помічниця народного депутата від фракції «Блоку Петра Порошенка» Олександра Грановського, колишня член правління ОПЗ Ольга Ткаченко. Її оголосили в розшук як і власника Newscope Estates Limited Павла Чумака. 21 жовтня 2022 року НАБУ і САП повідомили про підозру й екснардепу Грановському, проте заочно.

Слідство встановило, що екснардеп Грановський через свою помічницю Ткаченко організував схему, за якою ОПЗ продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії Newscope Estates Limited за цінами, нижчими від ринкових. В подальшому ця компанія перепродавала товар іноземним компаніям із реального сектору економіки за конкурентними цінами. Однак фізично постачання забезпечував цим компаніям ОПЗ.

Схема діяла впродовж березня-грудня 2015 року. До її реалізації були залучені посадовці ОПЗ. Внаслідок таких протиправних дій ОПЗ недоотримав дохід у близько 93,3 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал