ВАКС оштрафував адвоката екснардепа Грановського за неповагу до суду

Читать на русском
Антикорупційний суд під час розгляду клопотання про заочний арешт колишнього депутата оштрафував його адвоката.
Олександр Грановський

Вищий антикорупційний суд оштрафував на 850 грн адвоката колишнього народного депутата від фракції «Блоку Петра Порошенка» Олександра Грановького за неповагу до суду.

Таке рішення 24 листопада ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«(Адвоката Грановського – ред.) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. Стягнути в дохід держави судовий збір у розмірі 496 грн. 20 коп», – ідеться в рішенні.

Як зазначається, ВАКС розглядає клопотання про заочний арешт екснардепа Грановського. Під час одного із засідань адвокат політика не дотримувався порядку судового засідання, не реагуючи на зауваження. Стверджується, що захисник умисно продовжував вимагати розглянути його клопотання, а після початку виступу прокурора почав оголошувати своє клопотання, чим унеможливив судовий розгляд.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру чотирьом особам у нанесенні 93,3 млн грн шкоди ОПЗ. Серед підозрюваних є колишня помічниця народного депутата від фракції «Блоку Петра Порошенка» Олександра Грановського, колишня член правління ОПЗ Ольга Ткаченко. Її оголосили в розшук як і власника Newscope Estates Limited Павла Чумака. 21 жовтня 2022 року НАБУ і САП повідомили про підозру й екснардепу Грановському, проте заочно.

Слідство встановило, що екснардеп Грановський через свою помічницю Ткаченко організував схему, за якою ОПЗ продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії Newscope Estates Limited за цінами, нижчими від ринкових. В подальшому ця компанія перепродавала товар іноземним компаніям із реального сектору економіки за конкурентними цінами. Однак фізично постачання забезпечував цим компаніям ОПЗ.

Схема діяла впродовж березня-грудня 2015 року. До її реалізації були залучені посадовці ОПЗ. Внаслідок таких протиправних дій ОПЗ недоотримав дохід у близько 93,3 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал